Home   /   Bývanie  /  Voľný čas  /  Produkty  /   Vyberáme farby na steny do obývačky

Vyberáme farby na steny do obývačky

Vyberáme farby na steny do obývačky

Farby na steny sú dôležitou súčasťou vnímania interiéru. Prinášajú pocity, ktoré vníma každý človek po svojom. Prirodzene dávame prednosť farbe, ktorá sa nám páči. Výber farieb a ich kombinácie je daný intuíciou. V konečnom dôsledku sa pôsobenie farieb na ľudí dá zovšeobecniť. Inak na náš organizmus vplývajú teplé farby, a inak studené farby. Jedny nás povzbudzujú k aktivite, a ďalšie ukľudňujú a dodávajú energiu. Nejedná sa o náhodu, že v niektorých interiéroch v zámkoch sa môžeme stretnúť s červenou, modrou alebo zlatou miestnosťou. Architekti už vo svoje dávnej dobe využívali farbu pre navodenie vznešenej atmosféry.

farby na stenu

Farby na stenu v kreatívnom prevedení

Aké farby na steny do obývačky sú najvhodnejšie?

Medzi absolútne klasiky patria biele farby na steny. Jedná sa o symbol čistej lásky, alebo čistoty. Pokiaľ hľadáte vo svojom živote čistotu a pravdu, biela je pre vás ta pravá. Biele steny a biela sedacia súprava vytvárajú základ miestnosti, čo môžete hravo doplniť o žltú, hnedú, šedú či čiernu farbu pre vytvorenie kontrastu. Žltá prináša do života optimizmus a dobrú náladu. Tmavé farby ohraničujú priestor a vytvárajú v obývačke pomyselné hranice. Príjemne pôsobí aj tmavší tón zelenej farby. Využíva sa do miestností aj na to, aby ju opticky dokázali zväčšiť.

farby na stenu

Farby na steny v príjemnom štýle

Obývačka odetá do zelenej

Svetlozelená farba stien podporuje vnímanie miestnosti, ako sviežej a mladistvej. Sedacia súprava môže byť v oranžovej, žltej aj modrej farbe. Tmavozelený dominantný koberec dodáva miestnosti pocit stálosti, rovnováhy a sily. Preto sa používa aj v armáde. Moderný spôsob, ako oživiť obývačku je natretie jej stien do lososových odtieňov. Steny vymaľované lososovou farbou dodávajú miestnosti teplo a atmosféru slnka, ktorá dodáva energiu. Do takejto farby sa hodí sedacia súprava v modrej farbe, ktorá dodá priestoru kľud a trošku ho ochladí, čím vznikne potrebná rovnováha. Podtrhnúť to môžete modro šedým kobercom. Pokiaľ chcete farbu v miestnosti zvýrazniť, využite LED svetlá. Prajeme vám veľa šťastia pri výbere tých správnych farieb.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár