Home   /   Bývanie  /  Zábava  /  Produkty  /   Vstavané kávovary

Vstavané kávovary

Vstavané kávovary

Kávovary sa už dávno stali bežnou súčasťou vybavenia moderných domácností. Vývoj technológií umožnil ich používanie aj pre tých z nás, ktorí si ich v minulosti nemohli dovoliť pre vyššie ceny. Tie sú už dnes prijateľnejšie a okrem toho je na trhu široký sortiment rôznych druhov kávovarov. Okrem bežne používaných pákových a kapsulových kávovarov sa v posledných rokoch ľudia zaujímajú aj o automatické vstavané kávovary.

vstavané kávovary

Špičkový vstavaný kávovar Franke

Čo sú vstavané kávovary?

Ide o plnoautomatické kávovary, ktoré okrem klasických funkcií disponujú rôznymi technologickými vychytávkami. Tak ako všetky ostatné kávovary, majú aj vstavané kávovary svoje výhody aj nevýhody. Výrobcovia vstavaných kávovarov si uvedomujú ich výhody a preto sa snažia ponúkať čo najlepšie kombinácie funkcií a dizajnových prevedení. Vďaka rôznym materiálom a tvarom si tak môžete vybrať ten najvhodnejší vstavaný kávovar do svojej kuchyne.

Pri ich výbere je treba si uvedomiť, či vám funkcie a parametre vstavaného kávovaru vyhovujú. Ak patríte ku kávičkárom, ktorí si potrpia na vysokú kvalitu, chuť alebo vôňu kávy, môže byť vstavaný kávovar pre vás vhodný. Nie je to však zákon. Záleží na viacerých okolnostiach. Treba si preto uvedomiť, čo je pre vás dôležité a čo nie.

Výhody vstavaných kávovarov

  • Samozrejmosťou je vstavaný mlynček na kávu, ktorý zabezpečuje čerstvosť použitej kávy. To je výhoda oproti pákovým kávovarom, kde si kávu musíte vopred pomlieť, alebo kúpiť mletú. Mlynček môže byť buď keramický alebo oceľový. Keramický je síce krehký, ale kávu nespáli tak, ako sa to môže stať pri oceľovom mlynčeku.
  • Náklady na prípravu jednej dávky kávy sú oproti bežným kávovarom niekedy až desaťkrát nižšie. Najmä vďaka efektívnemu využitiu energie, množstva kávy, cukru a vody.
  • Dotykový displej, ktorý je súčasťou väčšiny modelov, zabezpečuje intuitívne ovládanie, ktoré si určite obľúbite. Jediným dotykom môžete spustiť rôzne špeciálne funkcie svojho vstavaného kávovaru.
  • Vďaka pamäti na nápoje, čo je tiež jedna z funkcií, jediným dotykom spustíte prípravu svojho obľúbeného kávového nápoja. A to vždy v rovnakej kvalite a množstve, aké máte radi. Rovnako tak môžete potešiť aj svojich hostí či priateľov, z ktorými si svoju kávu alebo cappuccino zvyknete vychutnávať.
  • Pre veľkú väčšinu vstavaných kávovarov je samozrejmosťou aj funkcia, ktorá umožňuje prípravu kávových nápojov s mliekom ako je latté a podobne. K tomu nechýba automatické parné čistenie trysiek mliečneho systému po každej príprave nápoja.
  • Rovnako je vo výbave väčšiny modelov aj každodenné čistenie systému. Chuť vašej kávy vám už nič nepokazí.
  • Inteligentné ohrievanie vody umožňuje zaliatie kávy alebo iného nápoja vodou, ktorá má tú správnu teplotu. Tým sa kvalita vášho obľúbeného nápoja ešte zvýši.
  • K najnovším funkciám vstavaných kávovarov patrí aj možnosť ovládania na diaľku pomocou wi-fi
vstavané kávovary

Vstavaný kávovar s 30 programami a 15 barovým tlakom

Špeciálny filter na vodu zabezpečuje, že bude káva pripravená z čistej a čerstvej vody. Okrem toho program automatického odvápňovania zabezpečuje pravidelné čistenie celého systému, čím predlžuje životnosť vstavaného kávovaru. Rôzne ďalšie špeciálne funkcie ešte zvyšujú pohodlnosť prípravy kávy a zároveň šetria váš čas aj peniaze. Môžete si dokonca pripraviť aj dve rôzne nápoje naraz.

Jediné, čo občas musíte urobiť vlastnoručne, je jednoduché vyčistenie vnútra kávovaru. Stačí ho iba vybrať a pod tečúcou vodou opláchnuť. Síce sú vstavané kávovary drahšie ako klasické kapsulové a pákové, no ich výhody a efektívnosť vám nakoniec peniaze ušetria. Nehovoriac o citeľne vyššej kvalite pripravených nápojov. Ak sa chystáte kúpiť vhodný kávovar, mali by ste porozmýšľať o tom, či by pre vás nebol vstavaný kávovar vhodný.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár