Home   /   Cestovanie  /   Tunisko je navštevované už tisícročia

Tunisko je navštevované už tisícročia

Tunisko je navštevované už tisícročia

Tunisko patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie severoafrického pobrežia. Občas sa zvykne aj kontrastne označovať ako krajina piesočných dún a zeleného pobrežia. Tunisko sa nachádza medzi Líbyou a Alžírskom na brehoch Stredozemného mora a je neveľmi vzdialené od európskej Sicílie. Štát, ktorého územie bolo osídlené už v 12. storočí p.n.l., a ktorý je aj dnes silne ovplyvnený francúzskou kolonizáciou, toho pre návštevníkov ponúka dosť. Veľmi zaujímavú exotickú prírodu ako aj kultúrne vyžitie pre milovníkov histórie a pamiatok.

tunisko

Tunisko je nádhernou krajinou.

Krajina plná histórie a kultúry

Veľkou výhodou Tuniska je, že má vďaka svojej geografickej polohe pomerne príjemnú klímu a aj obyvatelia tohto na africké pomery malého štátu sú rozhľadení ľudia. Návštevníci tu môžu nájsť ideálnu kombináciu pre dovolenku spojenú s relaxáciou pri mori, obdivovaním zachovaných pamiatok aj adrenalínovým výletom púšťou a návštevou charakteristických oáz. Dovolenkovať sa tu dá bez prehnaných obáv z kultúrnych rozdielov a iných nebezpečenstiev. História Tuniska je dlhá už skoro 3 tisícročia. Počas tejto dlhej doby krajinou prešlo mnoho významných kultúrnych a civilizačných vplyvov. Každá z nich tu zanechala niečo zo svojho spôsobu života, vzdelanosti a vedomostí. Aj preto je dnešné Tunisko takou pestrou a atraktívnou krajinou. Stále je tu cítiť atmosféru pôvodných Feničanov, kedysi mocnej a významnej remeselnej a obchodnej kultúry moreplavcov, ktorá silou svojho námorného loďstva zamestnávala aj takú silnú ríšu, akou v tej dobe bol antický Rím.

tunisko

Tunisko ukrýva množstvo kras.

Obchodníci, cestovatelia, piráti aj kolonizátori

Vzostup a pád mocných ríši, boje o nadvládu, zápas medzi Rímom a Kartágom, púnske vojny, pri ktorých sa tají dych dnešným divákom historických filmov a čitateľom románov. Dnešné Tunisko zahŕňa v sebe aj kultúrne dedičstvo mnohých ďalších národov, ktoré sa tu uchytili alebo aj len prešli. Strategická poloha Tuniska zapríčinila, že v minulosti boli mnohé oblasti Tuniska pod nadvládou mocných štátov svojej doby. Každý z dobyvateľov tu zanechal charakteristický odkaz na svoju kultúru a tak pomáhal dotvoriť úžasnú atmosféru dnešného Tuniska.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár