Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /   Thajsko – ostrov slobody

Thajsko – ostrov slobody

Thajsko – ostrov slobody

Pokiaľ patríte k ľudom, ktorí sú viac cestovatelia ako turisti, určite stojí za to navštíviť Thajsko, ktoré Vám toho dá naozaj dosť. A samozrejme, že sa môžete aj okúpať a užiť si dokonalý oddych na prekrásnych plážach, ktorých tu plno. No úprimne povedané, pokiaľ mierite do Thajska bola mi veľká škoda, keby ste celý pobyt strávili iba vylihovaním na pláži. Thajsko toho ponúka naozaj dosť a vy budete mať čo robiť, aby ste spoznali aspoň niečo.

Thajsko

Úžasné kúpanie

Thajsko a zaujímavosti

Hlavným mestom Thajska je Bangkog, ktorý je veľmi známym miestom a od roku 2015 patrí k najviac navštevovaným. Ročne tam vycestuje niekoľko miliónov turistov. Natáčalo sa tu aj množstvo filmov, ako Pláž, Vo štvorici po opici, Rambo, James Bond a mnoho ďalších. 97 % obyvateľstva sa hlási k budhizmu. V Thajsku sa nachádza viac ako 35 000 chrámov. Raz za rok sa koná opičí festival, kedy miestni obyvatelia kŕmia viac ako 2000 opíc ako vďaku za to, že k nim dotiahli turistov. Za zmienku stojí aj sloní park, kde sa v prípade záujmu môžete povoziť na týchto mierumilovných obroch. Vždy v novembri organizujú lampiónový festival Yi Peng, kedy na oblohu vypustia tisíce lampiónov. Festival je spojený s bohatým programom, s rôznymi akciami a súťažami. Medzi skutočné skvosty patrí zlatá socha Budhu, ktorej hodnota je viac ako 250 miliónov dolárov, najväčšia krokodília farma, piaty najvyšší hotel na svete či druhá najväčšia reštaurácia sveta. Na verejnosť by ste nemali chodiť bez vrchného dielu oblečenia a nikdy sa nedotýkať hlavy druhých. Je to pre nich forma urážky, a tak si na to treba dať pozor. A to isté platí aj pri deťoch. V Thajsku je množstvo priateľských a usmievavých ľudí.

Thajsko

Slonie objatie

Thajsko a kuchyňa

Thajská kuchyňa je skutočne nebíčko v papuľke. A to platí ako o reštauráciach, tak aj o fast-foodoch či o provizórnych stánkoch na ulici. Čerstvé, voňavé a sladké ovocie nájdete na každom rohu a ani zďaleka sa nedá porovnať s ovocím, ktoré sa predáva u nás. Rezance na množstvo spôsobov, grilované špeciality či morské plody, sladké pochúťky a pre tých odvážnejších akými sú šváby či škorpióny.

Thajsko

Trh na vode v Thajsku

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár