Home   /   Bývanie  /   Stierkovanie vám výrazne uľahčí maľovanie

Stierkovanie vám výrazne uľahčí maľovanie

Stierkovanie vám výrazne uľahčí maľovanie

Stierkovanie je najlepší spôsob, ako ošetriť vašu starú stenu a pripraviť ju na prerábku či maľovanie. Okrem toho môžete naniesť na stenu aj textúru, čo môže vytvoriť jedinečný dizajn. Je to niečo, čo môže urobiť naozaj každý, a nevyžaduje to nijaké špeciálne vybavenie alebo zručnosti. Predtým, ako začnete stierkovať je dôležité, aby povrch, ktorý budete maľovať, bol úplne čistý. Mali by ste ho očistiť mydlom a vodou, aby ste odstránili všetku špinu a mastnotu. Na vysušenie steny použite handričky, ktoré nepúšťajú vlákna. Na spodok steny dajte utierky a uistite sa, že sú priamo pri základnej doske.

stierkovanie
Stierkovanie pri okne

Optimálna konzistencia

Na dosiahnutie optimálneho účinku je potrebné namiešať zmes do správnej konzistencie. Ak je príliš tenká, nebude dobre držať, ak je príliš hrubá, nebudete ju môcť dobre roztiahnuť po celej ploche. Dokonalá konzistencia vyzerá približne rovnako ako konzistencia polevy, aj keď trochu hustejšia bude fungovať stále efektívne. Posledné, čo chcete pri stierkovaní, je pracovať rovnomerne. Osvedčené sú skôr oblúkovité a nerovnomerné ťahy. Hladidlo držte rovnobežne so stenou a robte krátke ťahy rôznymi smermi, takže to bude skôr veľmi náhodný efekt. Ak zdvihnete niektoré oblasti príliš vysoko, mali by ste ich trochu vyrovnať.

stierkovanie
Dôležitá je aj príprava na stierkovanie

Stierkovanie a finálna fáza

Po úplnom zaschnutí prvej vrstvy môžete naniesť aj druhú vrstvu stierky. Musí to však byť len veľmi ľahký náter, ktorý vám dokonale zarovná predošlé nerovnosti. V prípade potreby môžete pridať aj tretí náter (keď zaschne druhý samozrejme) a pokračovať v práci so stierkou, až kým nebudete úplne spokojní. Akonáhle je nanesená hmota poriadne vyschnutá, je pripravená na maľovanie. Najskôr je potrebné naniesť základný náter, ktorý sa nanáša valčekom alebo rozprašovačom. Keď je suchý, môžete začať s druhým náterom. Môže to byť rovnaká farba, doplnková farba alebo dokonca aj farba kontrastná. Môžete ho aplikovať rovnakou metódou ako pri prvom nátere alebo použiť iba štetec. Kefa dodá stene ešte väčšiu textúru.

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár