Home   /   Cestovanie  /  Najlepšie články  /   Školy v prírode v obľúbenom Chorvátsku

Školy v prírode v obľúbenom Chorvátsku

Školy v prírode v obľúbenom Chorvátsku

Chorvátsko je obľúbená dovolenková destinácia pre veľké percento Slovákov. Jadranské more sa k nám nachádza najbližšie a preto tam mnoho Slovákov vycestuje vlastným autom niekedy aj len na predĺžený víkend. No kým tam niektorí cestujú každoročne, iní sa tam nedostanú nikdy. Hovorím o deťoch zo sociálne slabších rodín. Možno aj preto sa niektoré cestovné kancelárie rozhodli pre ponuku školy v prírode v zahraničí.

Školy v prírode

Deti získajú mnoho zážitkov a poznatkov.

Školy v prírode – Chorvátsko

Chorvátsko ponúka niekoľko skvelých miest pre školy v prírode. Napr. Zadar – toto stredomorské mesto existuje takmer 3000 rokov a preto ponúka omnoho viac ako len more a kvalitnú zmrzlinu. Nájde sa tam svetovo preslávené umenie inšpirované prírodou, vrstvy histórie, ktorých stopy vidieť na budovách a ruinách, ktoré tam stoja aj po niekoľkých vojnách. Školy v prírode na Zadare môžu navštíviť mnohé národné parky a vodopády. Deti sa môžu zapojiť do množstva druhov vodných športov ako napr. rafting. História sa omnoho ľahšie učí a zapamätá, keď ju môžu deti vidieť, cítiť a prežívať. Niektoré deti po prvý krát vyskúšajú ako „chutí“ slané more alebo silu morských vĺn.

Ďalším skvelým miestom v Chorvátsku pre školy v prírode je ostrov Krk a Národný park na ostrove. Je to jedno z najatraktívnejších miest v oblasti Dalmácie a je veľmi ľahko dostupný. Výlety začínajú organizovanou dopravou autobusom a môže sa začať nezabudnuteľné objavovanie prírodných krás tohto Národného parku. Cesta zahŕňa panoramatické vyhliadky na malé pobrežné mesto Primošten. Odtiaľ sa výlet presúva do najmladšieho mesta na pobreží Jadranského mora, do Šibeniku. Mesto je prekrásne s hradom na kopci starého kamenného mesta. Nachádza sa tam tiež katedrála svätého Jakuba, ktorá je chránená UNESCOm.

Školy v prírode

V Chorvátsku môžu vidieť veľa atraktívnych miest.

Školy v prírode doma

Slovensko je samozrejme tiež skvelou destináciou pre školy v prírode. Deti majú možnosť spoznať krásy prírody svojho vlastného kraja. Môžu všetko vnímať jasnejšie a hravou formou. V niektorých miestach sa nájdu ešte klasickí remeselníci, ktorí môžu deťom ukázať ako to kedysi fungovalo. V niektorých miestach si niektoré remeslo môžu deti dokonca vyskúšať vďaka čomu nadobudnú nové zručnosti a pochopenie pre tvrdo a ťažko odrobenú manuálnu prácu. Toto ako aj omnoho viac ponúkajú školy v prírode.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár