Home   /   Cestovanie  /  Najlepšie články  /   Singapur je miestom pestrých festivalov

Singapur je miestom pestrých festivalov

Singapur je miestom pestrých festivalov

Singapur je známy mestský štát, ktorý leží na ostrove oddelenom od Malajského poloostrova úzkym morským prielivom. Počet jeho obyvateľov sa blíži k šiestim miliónom, ktorí majú možnosť používať až štyri úradné jazyky – angličtinu, čínštinu, malajčinu a tamilčinu. Aj to napovedá mnohé a charaktere populácie žijúcej na území Singapuru. História štátu nie je príliš dlhá a v značnej miere súvisí s obchodnými, politickými a vojenskými aktivitami Veľkej Británie v tejto strategicky veľmi dôležitej oblasti. Singapur bol v roku 1963 prijatý do Malajzijskej federácie, ktorú však čoskoro opustil a stal sa  nezávislou republikou. Hlavou štátu je prezident a zákonodarná moc je v rukách parlamentu.

Singapur

Má mnoho zaujímavých miest.

Kedy je najvhodnejšie navštíviť Singapur?

Pre miestnu klímu sú počas celého roku charakteristické vysoké teploty a v kombinácii s vysokou vzdušnou vlhkosťou to môže byť pre mnohých návštevníkov Singapuru dosť nepríjemné. Toto podnebie je vhodné pre pestovanie niektorých druhov rastliny durian. Miestnou kuriozitou je, že táto rastlina sa nesmie v Singapure kvôli charkteristickému zápachu vnášať do vládnych budov a metra. Singapur môžete navštíviť v ktorejkoľvek ročnej dobe, nezáleží veľmi na počasí, ktoré je tu stále rovnaké – horúce a vlhké.

Singapur

Jedlo v Singapure je veľmi chutné.

Singapur je aj miestom pestrých festivalov

Či už vycestujete do Singapuru v lete alebo v zime, či tu strávite niekoľko dní alebo dokonca týždňov, určite zažijete aspoň jeden z bezmála niekoľkých desiatok slávností a festivalov, ktoré sa tu rok čo rok usporadúvajú. Vďaka rôznorodým kultúram, náboženstvám a národnostiam, ktoré v Singapure žijú a pracujú, sú tieto slávnosti neobyčajne zaujímavé a pestrofarebné. Lákajú nielen miestnych obyvateľov, ale aj tisíce zahraničných turistov. Veľmi charakteristická je pre Singapur pestrosť rozmanitých tabuliek a zákazov. Veľmi preslávený je napríklad zákaz dovozu žuvačiek. Dôvod je jednoduchý a mnohými vítaný. Obyvatelia Singapuru chcú mať čisté chodníky a verejne priestranstvá. Zákazy však uvidíte takmer všade. V metre, na uliciach v reštauráciach. Upozorňujú na zákaz fajčenia, pitia nápojov alebo odhadzovania odpadkov.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár