Home   /   Cestovanie  /  Najlepšie články  /   Segway Bratislava – pomôcka pre moderného turistu

Segway Bratislava – pomôcka pre moderného turistu

Segway Bratislava – pomôcka pre moderného turistu

Pokiaľ nie ste v mestskom turizme nováčikom, určite ste už spoznali všetky neduhy dlhého spoznávania krás európskych veľkomiest. Dlhá chôdza bez veľkých prestávok vie spôsobiť nemalé problémy s odtlakmi, ktoré sa tvoria práve zvýšenou námahou chodidiel. Ako však tento problém prekonať a zároveň si užiť každú strávenú chvíľku na potulkách mestskými historickými pamiatkami? V našom hlavnom meste funguje Segway Bratislava, ktorý sa využíva počas dobrého počasia stále viac. Určite ste si už všimli turistov, ktorí sa premávajú ulicami na tomto modernom prenášadle. Tak prečo to nevyskúšať?

Segway Bratislava

Vyskúšajte, určite sa vám to zapáči.

Segway – kde sa vzal, tu sa vzal

Segway je sám o sebe v našich slovenských končinách viac-menej novinkou, preto ešte kde-koho prekvapí pohľad na tieto mašinky. Tie sa stávajú čoraz viac dostupnými, preto niektorí využívajú tento spôsob prepravy aj bežne cestou do práce a naspäť domov. V skutočnosti je Segway vynález, ktorý vyrábajú v americkom New Hampshire už od roku 2001. Navyše je ekologicky nezávadný. Poháňajú ho batérie, ktoré sa nabíjajú elektrinou. Ovládať ho nie je vďaka stabilizátorom polohy také zložité. Pokiaľ si neveríte, nemáte sa čoho obávať. Po objednaní Segwaya je k dispozícii inštruktor, ktorý vás zasvätí do tajov ovládania. Ten vás bude sprevádzať aj mestom a poukazuje vám to najdôležitejšie z “krásavice na Dunaji“, ako sa zvykne nazývať naše hlavné mesto.

Segway Bratislava

Skvelý spôsob ako spoznať históriu Bratislavy.

Segway Bratislava – naprieč bohatou históriou Bratislavy

Segway je inovatívny spôsob ako stráviť dovolenku a zároveň spoznať bohatú históriu Bratislavy. Pokiaľ si myslíte, že nové technológie sú len pre mladých, tak vás rád vyvediem z omylu. Segwaye v hojných počtoch využívajú turisti všetkých vekových kategórií a v mnohých svetových metropolách sú už samozrejmosťou. Nie sú len súčasťou turizmu, ale využívajú ich aj mestské poriadkové sily. Napríklad strážnici v Prahe, alebo policajti v Nemecku. Na veľkých podujatiach ako napr. hudobné festivaly, či futbalové zápasy, sú nápomocné aj súkromným záchranným službám. Pretože sú rýchlé a priestorovo nenáročné, dokážu sa vďaka ním zdravotníci dostať k ľuďom včas.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár