Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Produkty  /   Repliky mečov svojich hrdinov môžu mať dnes všetci – malí aj veľkí

Repliky mečov svojich hrdinov môžu mať dnes všetci – malí aj veľkí

Repliky mečov svojich hrdinov môžu mať dnes všetci – malí aj veľkí

Hrdinovia z rozprávok nás sprevádzajú životom už od nepamäti. Najčastejšie to boli vždy nejaký princovia alebo králi, ktorí spolu so svojimi legendárnymi zbraňami porážali rôznych drakov, zlých čarodejníkov, bosorky či iných netvorov. Práve takýto hrdinovia boli našimi vzormi počas detstva, a preto sme chceli byť ako oni. A k tomu, aby sme sa stali nimi, samozrejme nesmeli chýbať ani ich zbrane. Ako inak, najčastejšie to boli rôzne meče. Samozrejme nie skutočné, ale iba repliky mečov.

Asi najznámejší je legendárny meč Excalibur, ktorý slúžil svojmu nemenej známemu pánovi, kráľovi Artušovi z legiend o rytieroch okrúhleho stola. No dnes je takýchto legendárnych mečov už viac. Objavili sa spolu s prvými filmami, kde ich hrdinovia používali. Medzi také patrí napríklad svetelný meč Jedi z kultových Hviezdnych vojen. A časom pribúdajú ďalšie, spolu s novými hrdinami.

repliky mečov
Replika meču Lightsaber MASTER

Repliky mečov nielen z filmov

Tak, ako sa rozmnožili filmoví hrdinovia, rozmnožili sa v posledných rokoch aj počítačové hry, ktoré si získali milióny fanúšikov po celom svete. No a fanúšikovia chcú mať samozrejme svojich hrdinov aj doma. Preto niet divu, že záujem o rôzne repliky mečov je dnes taký veľký. V ponuke je totiž takmer všetko.

Ste fanúšikom Zaklínača Geralta? Alebo ste si zamilovali sarkastického vtipkára Deadpoola a jeho katany? Ani fanúšikovia Harryho Pottera a jeho priateľov nezostali na suchu. Repliky mečov z týchto hier a filmov môžete nájsť v mnohých obchodoch aj online. Majú rôzne veľkosti, rôzne farebné prevedenia a často aj špeciálne technické vychytávky. Medzi také patria napríklad repliky mečov so svetelnými efektami, zvukovými efektami reagujúcimi na dotyk a podobne.

repliky mečov
Replika meču Arwen z pána prsteňov

Darček nielen pre deti

Vďaka veľkému výberu môžete vybrať aj super darček pre vášho drobca, ktorý si zamiloval niektorého z filmových hrdinov alebo je hráčom nejakej hry. Replika meča, ktorá je do detailov prepracovaná môže priniesť jednak radosť vášmu dieťaťu, ale zároveň sa môžete aj viac zblížiť. Stačí si zadovážiť repliky mečov pre seba aj pre svojich priateľov či rodinu a môžete sa začať hrať hoci aj na Hviezdne vojny. Niekto bude Jedi a niekto zas Darth Vader.

Repliky mečov pre dospelých

Okrem hračkárskych replík však existujú aj repliky mečov a iných zbraní, ktoré sú takmer identické ako originály. Vyrobené sú najčastejšie z kvalitnej nerezovej ocele a väčšinou sú aj riadne ostré. Tak ako originály. Nemali by ste si ich teda mýliť s tými pre deti. Tieto sú skôr vhodné pre milovníkov filmov a hier, ktorí by chceli mať doma aj nejaké zberateľské kúsky. Tieto repliky mečov samozrejme nepatria do rúk deťom, pretože je možné sa nimi poraniť.

Aj napriek tomu si však môžete nájsť takmer akýkoľvek meč či inú zbraň svojho hrdinu a mať ju pri sebe doma. A to isté platí aj pre vašich potomkov. Záleží len na vás, ako sa rozhodnete.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár