Home   /   Zdravie  /  Bývanie  /   Recirkulačný digestor ozvieži vašu kuchyňu

Recirkulačný digestor ozvieži vašu kuchyňu

Recirkulačný digestor ozvieži vašu kuchyňu

Viete si v dnešnej dobe ešte predstaviť život v kuchyni bez digestora? Možné to určite je, ale prečo zbytočne tolerovať návaly pary, mastnoty, zápachy a špinu, keď existuje recirkulačný digestor, ktorý vás toho všetkého zbaví? Varenie je neoddeliteľnou súčasťou ľudského života a potreba dobrej a kvalitnej stravy patrí k tým najzákladnejším pre nás všetkých. V poslednom desaťročí sa však okrem naplnenia potrieb stáva varenie aj obľúbeným koníčkom, oddychom a príjemnou zábavou. Ako teda zabezpečiť, aby vás pri varení neobťažovali výpary a vy si mohli varenie užiť tak ako sa patrí? Výber kvalitného a účinného digestora k tomu určite prispeje.

recirkulačný digestor
Luxusný recirkulačný digestor

Čistý vzduch bez pachov

V súčasnosti existujú na trhu tri varianty odsávačov pár – odťahové, recirkulačné a kombinované. Je to ale už spomenutý recirkulačný systém, ktorý si dlhodobo udržuje najväčšiu popularitu. Dôvod je jednoduchý – nepotrebuje k svojmu efektívnemu chodu žiadne výraznejšie stavebné úpravy. Odsatý vzduch je totiž vedený cez dvojicu filtrov (tukový a uhlíkový), a tá ho zbavuje všetkých nečistôt a zápachov. Do priestoru sa teda vracia úplne čistý. Pokiaľ chcete zachvať prevádzkové schopnosti digestora čo na najvyššej úrovni po dlhý čas, treba sa o neho aj patrične starať. Tou najzákladnejšou údržbou pri recirkulačných digestoroch je pravidelné čistenie filtrov. Ak sa vám už zdá, že sú filtre príliš znečistené a nepomáha ani prečistenie, vymente filtre za nové. Vzhľadom na priaznivé ceny filtrov to bude určite rozumná investícia.

recirkulačný digestor
Zabudovany recirkulačný digestor Elica Skydome

Ako ušetriť za energie

Asi nikto nechce za prevádzku spotrebiča platiť viac, než je potrebné. Pri kúpe digestora sa určite zamerajte na  energetický štítok a zistite si, koľko vás používanie digestora bude stáť. Stupnica posudzuje energetickú náročnosť písmenami od A + (najúspornejší) po G (najmenej úsporný). Odporúčame si vybrať model ohodnotený minimálne známkou A. Treba totiž počítať s tým, že s postupným opotrebovaním súčiastok budú úmerne narastať aj nároky na energie.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár