Home   /   Cestovanie  /   Prečo dovolenka práve v Egypte?

Prečo dovolenka práve v Egypte?

Prečo dovolenka práve v Egypte?

Pestrých dôvodov, prečo sa rozhodnúť a ísť na dovolenku práve do Egypta, je naporúdzi hneď niekoľko. Je to určite celoročná turistická destinácia, kde aj v tých naj-chladnejších mesiacoch v roku presahujú denné teploty cez tých 20 ° C. Zanietených vyznávačov vodných športov a potápania víta na mnohých plážach priezračné more s rozmanitou faunou a flórou. Doslova raj pre rekreačných potápačov,  priaznivcov šnorchlovania alebo aspoň priaznivcov krásnych plavieb.

dovolenka egypt

Piramídy

Tisícročná história a unikátna prítomnosť

Niekoľko tisícročná história  Egypta s rozmanitým dedičstvom faraónov. Dovolenka v Egypte je nielen o pyramídach v Gize, chrámoch v Luxore a Karnaku ale aj o moderných hotelových komplexoch a krásnych letoviskách. Bohatá miestna kuchyňa, orientálne trhoviská, príjemní a pohostinní miestni ľudia. Aj o tom je dovolenka v Egypte.

dovolenka egypt

Univerzálne vozidlo

Alexandria, Káhira, Níl alebo Sinajský polostrov?

Dovolenka Egypt. Existuje vo svete mnoho rekreačných a turistických destinácií, ale v takmer žiadnej z nich nie je taká koncentrácia úchvatných pamiatok najstaršej civilizácie v kombinácii s priezračným morom. Môžete sa vydať od severu cez Alexandriu so starobylou knižnicou a ďalej pokračovať do hlavného mesta Káhiry. V jej blízkosti sa nachádzajú najznámejšie pyramídy. Potom pozdĺž Nílu na juh, k známym Thébským chrámom v Luxore a Karnaku. Ďalšie pamiatky sú rozmiestnené predovšetkým pozdĺž rieky Níl a na Sinajskom polostrove. Dovolenka v Egypte bude s istotou  nezabudnuteľný zážitok.

dovolenka egypt

Pamiatky

Dovolenka a novodobý Egypt

Egypt sa dynamicky mení, ale  zostáva naďalej miestom, kam by sa mal človek aspoň raz za život pozrieť. Nielen kvôli tomu, čo vytvorila a zanechala nám dávna Egyptská civilizácia. Nepoškodené morské lokálne ekosystémy, nádherné pláže, príjemná teplota, športové vyžitie A všetka táto rozmanitosť sa môže užívať celoročne. Miestni podnikaví ľudia rozbehli rozsiahlu sieť ponúk a zájazdov do ich materskej krajiny. Dovolenka a Egypt jednoducho patria k sebe. Celoročne si tak môžete vybrať tak aktívnu dovolenku strávenú potápaním, šnorchlovaním a plážovými športami, ako aj nezabudnuteľným dovolenkovaním pri spoznávaní egyptských pyramíd a ostatných výnimočných pamiatok.

 

 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár