Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Produkty  /   Pracovné rukavice sú účinnou pracovnou ochranou

Pracovné rukavice sú účinnou pracovnou ochranou

Pracovné rukavice sú účinnou pracovnou ochranou

Vedeli ste, že nosením rukavíc v správnej dobe a na správnom mieste by sa dali zranenia rúk zredukovať až o 70% ? Je to výsledkom štúdie jednej renomovanej anglickej agentúry. K najčastejším zraneniam, ktoré sa vám môžu prihodiť pri nesprávnej ochrane rúk sú zranenia ako porezanie, pomliaždenie a v niektorých prípadoch dokonca aj zlomenina ruky či strata prstov. Rekonvalescencia po takýchto zraneniach býva spravidla zdĺhavá a pomerne často sa už takto zranená ruka ani nevráti do pôvodného stavu. Nepodceňujte teda nikdy význam pracovných rukavíc. Aj keď ide len o zdanlivo banálnu či rýchlu záležitosť, určite ich využite. Okrem bezpečnosti vám pracovné rukavice poskytnú aj iné výhody, ako napríklad priliehavosť a predmety sa vám nebudú šmýkať.

Kvalitné kombinované pracovné rukavice vyrobené z prvotriednej byvolej pevnej a zároveň mäkkej kože

Aké pracovné rukavice sú najlepšie ?

Pomerne podstatnou záležitosťou je aj správny výber rukavíc. Posúdenie nebezpečenstva je tiež rozhodujúce, pretože ľudia často ani nevedia akým možným nebezpečenstvám čelia. So správnymi rukavicami pre konkrétnu úlohu sa zvýši aj efektivita a chuť do práce. Dnes už máme k dispozícii mnoho typov rukavíc, pričom každá vyhovuje špecifickým potrebám. Vy si musíte tieto potreby vopred zmapovať a na základe toho vybrať správny pár. Povedzme si len zopár príkladov pre správny výber: Pri práci s elektrinou by to mali byť izolačné gumové rukavice, pri práci s ostrými predmetmi zas rukavice, ktoré odolajú prepichnutiu či prierezu. Tu odporučíme rukavice z  z aramidových vlákien, čo je veľmi pružné umelé vlákno odolné proti porezu aj teplu. Ak idete manipulovať s chemikáliami, vyberajte podľa označenia ochrany. Typ A je ten najsilnejší, a zaručuje ochranu aj proti tým najsilnejším chemikáliám na 30 min.

Revolučné funkčné pracovné rukavice proti prerezaniu zaručujú vysokú úroveň presnosti a perfektnú priľnavosť na dlaň.

Vyberte si správnu veľkosť

Niektorí ľudia používajú pracovné rukavice po celý deň, aj preto je nutné dbať na pohodlie a správnu veľkosť pracovnej rukavice. Bez ohľadu na konkrétny typ, pracovné rukavice musia byť pred použitím skontrolované, či neobsahujú nejakú vadu, opotrebovanie, či iné nedostatky.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár