Home   /   Móda  /  Najlepšie články  /  Zdravie  /   Pracovná obuv letušiek musí byť pohodlná

Pracovná obuv letušiek musí byť pohodlná

Pracovná obuv letušiek musí byť pohodlná

Nepohodlná pracovná obuv nielenže ničí chodidlá, no posúva vašu produktivitu práce na nižšiu úroveň, čím ohrozuje vaše pracovné miesto. Dôležité je uvedomiť si, že hoci existuje špeciálna pracovná obuv pre každú profesiu, neexistujú dokonalé nové topánky. Všetky nové topánky by mali byť nosené doma aspoň dva dni predtým, ako v nich strávite prvú 12-ku v práci. Ak ale niekto vie, ktoré topánky sú do práce komfortné a pritom vyzerajú profesionálne a elegantne, sú to letušky.

Pracovná obuv

Letušky si obuv vyberajú podľa určitých faktorov.

Pracovná obuv podľa letušiek

Mnohé letušky sú na nohách 13 hodín denne a niektoré 6 dní v týždni. Letušky si preto vyberajú pracovnú obuv na základe niekoľkých faktorov. Patrí tam ich individuálny rozpočet, problémy s chodidlami (resp. prispôsobenie sa k typu chodidla) a pravidlá ich leteckej spoločnosti. Niektoré letušky majú možnosť nakupovať pracovnú obuv, ktorá sa im páči pokiaľ zostanú v rámci určitých pokynov. Vysoké podpätky a turbulencie nie sú víťaznou kombináciou. Taktiež pravidelné brzdenie nápojových vozíkov nie je práve šťastné – môže to dokonale zničiť špičky topánok. No úplne plochá obuv tiež nie je najlepšia pri dlhých hodinách v práci.

Pracovná obuv

Podpätky by nemali byť príliš vysoké, ale ani príliš nízke.

Letušky preto odporúčajú:

  • Dôležité je nájsť pracovnú obuv, ktorá je pohodlná vo vnútri a zvonku nevyzerá príliš neformálne.
  • Topánky musia byť pohodlné už pri skúšaní v predajni – nikdy nedúfajte, že ich „rozchodíte“ a prispôsobite k vašim chodidlám neskôr.
  • Podšívka by mala byť mäkká a tkaninová, stielka odnímateľná a tlmiaca, a medzipodrážka absorbujúca nárazy. – Toto na prvý pohľad nezistíte, no vždy sa informujte u predajcu, prípadne navštívte hneď špecializovanú predajňu s pracovnou obuvou.
  • Moderné topánky, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre odborníkov v oblasti reštaurácií a pohostinstiev, majú zväčša „technológiu proti únave“ určenú na podporu a tlmenie chodidiel. Takáto obuv je vhodná aj pre letušky a je dostupnejšia v širšom okruhu.
  • Gélové náhradné stielky v príručnej batožine by mali byť pre letušku ako kľúče a doklady v kabelke – nevyhnutnosť!
  • V žiadnom prípade by pracovná obuv letušky nemala byť otvorená – na špičke ani na päte, z čoho vyplýva tiež veľké NIE sandálom a šľapkám.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár