Home   /   Voľný čas  /   Láka vás plynová pištoľ ráže 9mm?

Láka vás plynová pištoľ ráže 9mm?

Láka vás plynová pištoľ ráže 9mm?

Uvažujete o tom, že si z nejakého osobného dôvodu zabezpečíte kvalitnú krátku plynovú zbraň, ktorá bude vernou replikou jej ostrej verzie? Stále najobľúbenejšie sú tak pôvodne  ostré predlohy  ako aj plynové repliky pištole 9mm. Na našom trhu sa dá nájsť a kúpiť plynová pištoľ 9mm podobná ostrej zbrani značiek ako je Colt, Beretta, CZ, Glock, Walther, Browning a mnoho ďalších. V tomto krátkom príspevku sa zmienime o známej plynovej pištoli ráže 9mm Browning GDPA9.

John Moses Browning

Browning Arms Company  je americký výrobca strelných zbraní a rybárskeho výstroja. Spoločnosť bola založená v roku 1878 v meste Ogden v Utahu a ponúka širokú paletu strelných zbraní vrátane brokov, pušiek a pištolí.  John Moses Browning bol jeden z najproduktívnejších a najúspešnejších vynálezcov strelných zbraní na svete. Takmer všetky inovatívne návrhy spoločnosti Browning Arms Company boli vyrobené na základe licencie iných zbrojárskych firiem vrátane Winchester, Colt, Remington alebo belgickej  Fabrique Nationale d’Herstal.

plynová pištoľ 9mm

Plynová pištoľ podobná Berrete

Plynová pištoľ Browning 9mm

Plynová pištoľ GPDA9 je vernou replikou pôvodného ostrého modelu GDPA spoločnosti Browning Arms Company. Plynová pištoľ ráže 9mm má tri základné povrchové úpravy. Buď s matným čiernením, kvalitnou funkčnou zberateľskou povrchovou úpravou Gold alebo matným niklovaním. Všetky verzie zbrane majú laserom gravírované licenčné logá firmy Browning. Celokovová konštrukcia z overenej zliatiny je know how firmy Umarex.  Táto plynová pištoľ vychádza z predošlého modelu GPDA 8, ktorý bol upravený pre použitie plynového streliva typu 9 mm P.A.K.

plynová pištoľ 9mm

Plynová pištoľ podobná Glocku 17

Plynová pištoľ 9mm je voľne predajná

Pre splnenie podmienok predaja tejto zbrane bez nutnosti vlastnenina zbrojného pasu je hlaveň opatrená prepážkou z tvrdokovu. Táto zákonná úprava  zamedzí výstrelu akéhokoľvek iného náboja ako plynového Plynová pištol 9mm Browning GPDA9 je poloautomatickou zbraňou rovnako ako jej ostrá predloha. Pred prvým výstrelom je potrebné ju natiahnuť a dostať tak náboj do komory. Po výstrele sa znova automaticky natiahne, vloží náboj do komory a je pripravená k ďalšiemu výstrelu.

plynová pištoľ 9mm

Plynová pištoľ

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár