Home   /   Najlepšie články  /  Voľný čas  /  Produkty  /   Parkovacia kamera „tuší“, že náročnejšiu situáciu za volantom jednoducho nezvládneme

Parkovacia kamera „tuší“, že náročnejšiu situáciu za volantom jednoducho nezvládneme

Parkovacia kamera „tuší“, že náročnejšiu situáciu za volantom jednoducho nezvládneme

Čo si želáš k narodeninám? Auto už máš, ponožky tiež, na dovolenku sa už toto leto asi nechystáš, no určite by sa ti zišla parkovacia kamera! Parkovacia kamera?! Áno, presne to, čo pípa menej skúseným vodičom na zadnom nárazníku, keď sa na preplnených parkoviskách usilujú zaparkovať. Ako laický opis to však nemusí každému stačiť, a preto priblížme jej základné vlastnosti a výhody používania trochu detailnejšie.

parkovacia kamera
Doprajte si prehľadnejšie a jednoduchšie parkovanie s touto vychytávkou.

Parkovacia kamera – výborný tip na praktický darček

Parkovacia kamera je väčšinou súčasťou bezdrôtového setu so širokým uhlom záberu 120 až 170°. Ak máte univerzálny typ, môžete ho použiť pre každý model automobilu. Moderné parkovacie kamery si nevyžadujú zdĺhavú a prvotriednu servisnú montáž, určite si vystačíte vo vlastnej garáži aj vďaka pribalenému návodu. Snímače je možné namontovať na viaceré miesta, zväčša bývajú nad alebo pod ŠPZ.

Základným pravidlom je, že kamera na parkovanie musí byť umiestnená na takom mieste, aby vznikalo minimálne riziko tienenia, respektíve skresľovania obrazu. Ako vhodný darček odporúčame napríklad parkovaciu kameru v spätnom zrkadle s TFT displejom. Nie je nutná žiadna demontáž pôvodné zrkadla, preto to považujeme za ďalšie plus. Jednoducho sa aktivuje po zaradení spiatočky a je doplnená o trajektóriu, vďaka ktorej budete vidieť aktuálnu vzdialenosť od susedného vozidla alebo inej pevnej prekážky.

parkovacia kamera
Parkovacie kamery prinášajú bezpečnejšie a prehľadnejšie parkovanie.

Čo už vlastne vďaka parkovacej kamere ani nemusím?

Nie ste teda odkázaní len na vlastnú „silu a poznanie“, ale úžasným pomocníkom sa pre vás stáva nepretržitý zrkadlový odraz. V bežnom sete nájdete dva napájacie káble. Čo s nimi? Nič ťažké, jeden z nich stačí prepojiť s kamerou a ten druhý môžete napojiť s inými zariadeniami v aute, ako napríklad DVD, fotoaparát, GPS a pod.

Netvrdíme, že na také pohodlie si máte zvykať nepretržite, keďže treba byť pripravení na všeličo. Raz nastúpite do auta, kde žiadna parkovacia kamera nebude a čo ďalej? Zlyháte hneď pri prvom pokuse zaparkovať? Ideálne je zlepšovať si svoje zručnosti napríklad dnes bez kamery a druhýkrát aj s takouto perfektnou vychytávkou! Každá skúsenosť sa predsa počíta!  

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár