Home   /   Cestovanie  /   Ostrov Maurícius je nielen o známkach

Ostrov Maurícius je nielen o známkach

Ostrov Maurícius je nielen o známkach

Ostrov Maurícius sa v nie tak dávnej minulosti preslávil hlavne svojimi poštovými známkami. Dnes tie najvzácnejšie exempláre známok tu môžu návštevníci ostrova taktiež vidieť. Ale najväčším lákadlom pre turistov z celého sveta je hlavne jedinečná miestna príroda. Vďaka značnej izolovanosti ostrova tu stále žije veľa endemitov z radov fauny i flóry. Žijú tu makaky, gekón, netopiere, ale aj mnoho druhov operencov. Na ostrove rastú mangrovníky, eukalypty, guave, ebenové stromy a ďalšie exotické dreviny.

maurícius

Maurícius tvorí prekrásna nedotknutá príroda.

Prečo ísť na Maurícius

Maurícius s hlavným mestom Port Louis je ostrovný štát v Indickom oceáne asi 900 km východne od Madagaskaru. Tvorí ho rovnomenný ostrov vulkanického pôvodu, ktorý je takmer kompletne obklopený korálovým útesom a niekoľkými menšími ostrovmi. Dovolenka na tomto ostrove je nielen o prekrásnych plážach s jemným bielym pieskom a priezračnou vodou oceánu zelenomodrej farby. Lákadlom sú aj zelené vrcholky hôr, malebné políčka s cukrovou trstinou a divoké riečky. Ostrov Maurícius sa môže pýšiť dlhým pobrežím, ktorého pláže priamo nabádajú k leňošeniu na slnku, vodným hrám a šnorchlovaniu. Lagúny s vodou rozprávkovej farby sú ideálnym prostredím pre objavovanie podmorských krás.

Maurícius

Ostrov je posiaty prekrásnymi plážami s jemným bielym pieskom.

Základom je ryža

Pastvou pre oči i dráždivom pre chuťové bunky dovolenkárov je miestna kuchyňa. Základom je ryža, ktorú tu dostanete snáď ku každému jedlu. Ďalšou nevyhnutnou súčasťou tunajšieho jedálnička sú ryby a plody mora. Pre ostrovnú kuchyňu sú typické aj kreolská jedlá, najmä každodenné pokrmy pripravené na curry. Národným jedlom je korenistá placka plnená šošovicou podávaná s rôznymi omáčkami.

maurícius

Národným jedlom je korenistá placka plnená šošovicou podávaná s rôznymi omáčkami.

Na Mauríciu stretnete aj mečiara

Na ostrove Maurícius si počas dovolenky môžete zarybárčiť a  možno sa vám podarí uloviť mečiara či barakudu. Dá sa tu potápať k prekrásnym koralovým útesom alebo vrakom stroskotaných lodí. Jedinečným je výlet ponorkou alebo podvodným skútrom. Vodné lyže, windsurfing, vodné skútre, parasailing, paragliding či kajaky a vodné bicykle sa dajú jednoducho zapožičať. Ako sami vidíte, ostrov Maurícius ponúka rôzny program, vďaka ktorému sa na svojej dovolenke naozaj zabavíte.

 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár