Home   /   Cestovanie  /   Ostrov Bali nie je len o plážach a jedle

Ostrov Bali nie je len o plážach a jedle

Ostrov Bali nie je len o plážach a jedle

Ostrov Bali je už niekoľko rokov jedným z TOP miest pre exotickú dovolenku. Kto tento “raj na zemi” zatiaľ nenavštívil, môže sa tam hocikedy vybrať. Tento malý indonézsky ostrov, ležiaci takmer na rovníku, ponúka prekrásne piesočné pláže, potápanie a delfínov na dosah ruky. Vidieť sa tu dá aj aktívna sopečná činnosť, nezabudnuteľné pohľady na ryžové polia a rušný nočný život. Výnimkou však pre dovolenkárov nie je ani „kultúrny šok“ z miestnych  zvyklostí a situácií.

Bali

Bali je jeden veľký zážitok.

Chodníky tu nepotrebujú

Na klasický chodník narazia dovolenkári len vo väčších mestách. Na vidieku a v menších dedinkách chodníky väčšinou ani nie sú. Na miestnych chodcov by ste však čakali márne. Všetci tu jazdia na motorkách. Zdá sa, že turisti majú chôdzu na Bali doslova zakázanú. Už aj pri obyčajnom postávaní na ulici na nich miestni neustále trúbia či pokrikujú a ponúkajú im odvoz niekam. Čo je na Bali ešte vzácnejší ako chodník, je prechod pre chodcov.

Na Bali sa peši nechodí

Na Bali sa jednoducho nechodí, ale sa jazdí. Najrozšírenejším dopravným prostriedkom nie je auto, ale motorka. Vlastnia ju takmer všetci a prepravujú na nej takmer všetko, od niekoľkočlennej rodiny až po živú kozu. Výnimkou nie sú pojazdné stánky s jedlom. Jeho majiteľ  zastaví, kde sa mu práve zachce a predáva tradičné pokrmy z ryže a rezancov. Dopravné predpisy na Bali akoby neexistovali. Jediná podmienka je jazda vľavo. Na južnej časti ostrova človek pochopí, prečo všetci majú motorku. Prejdete s ňou každú zápchu.

Bali

Bali má okulahodiace pláže.

Bali určite stojí za to

Tento ostrov je jednoznačne miesto, ktoré stoj za to navštíviť. Či už len s batohom na chrbte alebo all inclusive dovolenkovým pobytom. Nachádza sa tu široká škála hotelov, reštaurácií i voľno časových aktivít, a tak si každý príde na svoje. Určite si nezabudnite pribaliť do batožiny trpezlivosť, toleranciu a otvorenosť voči nezvyčajným miestnym zvyklostiam.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár