Home   /   Cestovanie  /  Móda  /   Nie je batoh ako batoh

Nie je batoh ako batoh

Nie je batoh ako batoh

Batoh je určite prítomný v rôznych prevedeniach v každej domácnosti. Od tých univerzálnych, cez výlučne pánske, dámske až po pestrú škálu detských batohov. Rozmanité pánske a dámske batohy sa delia nielen podľa účelu ich používania, ale často aj podľa ich objemu. Väčšina batohov je vybavená pláštenkou. Ak nie je tomu tak, je vhodné si pláštenku dokúpiť. Pláštenka totiž chráni batôžtek nielen pred dažďom, ale aj pred nechceným zašpinením.

batoh

Máte batoh? Môžete vyraziť na cesty.

Batoh a jeho optimálne nastavenie

Menšie batohy nie je nutné nejako špeciálne nastavovať. Iná situácia ale je, ak ste si zadovážili niečo ako expedičné batohy s objemom väčším ako 40 litrov. Aby vás takýto plne naložený batoh niekde nevhodne počas dovolenky v horách a celodenných peších túrach netlačil a pohodlne sa nosil, je nutné ho najprv dobre nastaviť. Povoľte všetky popruhy, dajte si batoh na chrbát a utiahnite bedrový popruh. Popruh by sa mal opierať o bedrá, stred popruhu obopína horný okraj bedier. Ľahko dotiahnite ramenné popruhy na vašom expedičnom batohu. Horný okraj popruhov kopíruje zakrivenie ramien. Ak je potrebné a batohy to dovoľujú, upravte dĺžku chrbta. Dotiahnite ramenné stabilizačné popruhy podporujúce rovnováhu batohu na vašom chrbte. A nakoniec nastavte a zapnite prsný popruh.

batoh

Batoh pre vás i vašu polovičku.

Balenie batohu je niečo ako rituála

Aj ten najlepšie nastavený batoh nebude na chrbte pri nosení príjemný, ak do neho veci zle a chaoticky naskladáme. Ťažké predmety sa snažíme dať do strednej časti batohu čo najbližšie k chrbtu. Spací vak a ďalšie ľahké veci patria do jeho spodnej časti. Malé veci je dobré umiestniť do hornej časti batohu, aby boli kedykoľvek prístupné. Snažíme sa váhu v batohu rozvrhnúť tak, aby pravá a ľavá polovica boli približne rovnako ťažké. Ak si pitie vo fľašiach nesieme v postranných vreckách, upíjame striedavo z oboch. Pri balení ukladáme na seba stlačiteľné a nestlačiteľné vrstvy. Batoh je potom kompaktnejší a znížime riziko, že sa nám náklad počas pochodu presunie na jednu stranu.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár