Home   /   Bývanie  /   Nástenné hodiny sú praktické, účelové a dekoratívne

Nástenné hodiny sú praktické, účelové a dekoratívne

Nástenné hodiny sú praktické, účelové a dekoratívne

Ak hľadáte spôsoby, ako pridať nejaký charakter vašim stenám doma, nástenné hodiny sú skvelou voľbou dizajnu. Existujú takmer v každom tvare, štýle a farbe. Od starožitných nástenných hodín s rímskymi číslicami, kyvadlových hodín až po hodiny bez čísel alebo nalepovacie hodiny na stenu, existuje štýl pre každú izbu a každý domov. Najmodernejšie sú nástenné hodiny špeciálne navrhnuté do konkrétnych miestností ako napr. kuchynské hodiny (v tvare čajníkov, dosky na krájanie či taniera), detské/študentské hodiny (v tvare mapy sveta, abecedy alebo zvieratiek). Existujú dokonca aj veľké nástenné hodiny na celú stenu do obývačky v podobe obrazu či akéhosi výpovedného umeleckého diela, rovnako ako nástenné zrkadlo alebo maľovaný obraz.

nástenné hodiny

Nástenné hodiny z dreva majú svoje čaro.

Nástenné hodiny prispôsobujeme možnostiam pripojenia

Pri výbere nástenných hodín do príbytku, je potrebné myslieť nie len na dizajn ale aj ich mechanizmus a teda funkciu hodín. Určenie času je potrebné pre každého, keďže si ním zariaďujeme priebeh celého dňa. Sme na ňom závislí. Kyvadlové nástenné hodiny obsahujú mechanické komponenty, ktoré musia byť natočené z času na čas, aby fungovali. Modernejšie hodiny majú buď tzv. quartz časový mechanizmus alebo LED displej (digitálne) a fungujú na baterky alebo na elektrickú energiu. To, aký priestor a možnosti napájania poskytujú jednotlivé miestnosti, prispôsobujeme aj výberu nástenných hodín.

nástenné hodiny

Netradičné nástenné hodiny dokážu dodať bytu nový estetický rozmer.

Všade okrem spálne

Nástenné hodiny môžu byť v každej miestnosti príbytku, aj keď sa hovorí, že by sa nemali nachádzať v miestnosti, kde sa spí. Pri tikajúcich nástenných hodinách je to pre ich tikot. Pri spánku nám totiž srdcový tep prirodzene klesá a pri tikajúcich hodinách sa srdce prispôsobuje hodinám, čo je samozrejme nesprávne a neprirodzené. Toto môže spôsobiť zobúdzanie sa ráno s únavou alebo nespavosťou celkovo. Pri LED hodinách je to svetlo, ktoré pri spánku nepriamo ruší človeka a taktiež môže spôsobovať únavu alebo spánkové problémy. V každom prípade však hodiny by sa nemali nachádzať v miestnosti, kde spí bábätko. Existujú rôzne iné ozdoby na steny pre deti, ktoré dopĺňajú dizajn izby alebo sú interaktívne a rozvíjajú detské vnímanie.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár