Home   /   Zdravie  /  Produkty  /   Náramok záchrany je obľúbeným pomocníkom pre starších

Náramok záchrany je obľúbeným pomocníkom pre starších

Náramok záchrany je obľúbeným pomocníkom pre starších

Stretli ste sa už s pojmom náramok záchrany? V zahraničí sa používa tiež názov SOS náramok. Ide o šikovné zariadenie, ktoré je mimoriadne populárne u starších ľudí alebo aj ľudí s chronickými ochoreniami či zníženou mobilitou. Ako už vypovedá samotný názov, zariadenie slúži na okamžité privolanie pomoci v kritických situáciách, do ktorých sa môžu vaši blízki či rodičia dostať. Zariadenie sa vopred prednastaví na želané osoby alebo čísla, a po vyslaní núdzového signálu sú tieto osoby ihneď upozornené na kritickú situáciu. Náramok záchrany sa na Slovensku stáva čoraz žiadanejším a využíva sa už aj v nemocničných alebo sociálnych zariadeniach.

náramok záchrany
Vodeodolný, mechanicky odolný náramok záchrany

Veľké množstvo výhod

Náramok záchrany bol vyvíjaný a vyrobený hlavne pre potreby seniorov. Tomu boli prispôsobené hlavné funkcie a jednoduchosť ovládania. Aj keď sa dá zariadenie vybudovať na sofistikovaný systém, jeho podstata a základ je v ľahko nositeľnom náramku s potrebou stlačenia iba jedného tlačidla. A v tom je hlavná výhoda náramku záchrany oproti iným zariadeniam ako sú mobily a pod.

Zariadenie je nespočetne krát testované, dokonca sa vykonávajú pravidelné testy kvality pripojenia a komunikácie všetkých detektorov, snímačov a príslušenstva. Náramok má nízku hmotnosť, nepotrebuje žiadne pravidelné nabíjanie, odolá vode aj nárazom. To znamená, že aj po páde osoby v sprche je zariadenie plne funkčné a k dispozícii. Náramok je vyvinutý tak, že sa dá nosiť neustále,  a to bez toho, aby to danú osobu iritovalo alebo nejakým spôsobom vyrušovalo.

náramok záchrany
Náramok záchrany umožňuje postupné volanie až na 4 čísla

Rozmýšľate nad darčekom?

Takýto náramok je aj ideálnym darčekom, pokiaľ sa neviete rozhodnúť, ako vašim rodičom ukázať, že vám na nich záleží. Pre vašich blízkych bude takéto zariadenie mentálnou oporou, keďže zariadenie im dodá pocit, že je stále niekto nablízku. Môže sa to istotne prejaviť aj lepším zdravím, psychickou pohodou a tým pádom aj zlepšenou náladou a úsmevom na perách vašich blízkych či rodičov.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár