Home   /   Najlepšie články  /   Nábytkový trezor ako súčasť obývačky

Nábytkový trezor ako súčasť obývačky

Nábytkový trezor ako súčasť obývačky

Rôzne druhy trezorov, ako aj nábytkové trezory slúžia na ukrytie majetku pred odcudzením alebo aj k uschovaniu osobných alebo loveckých zbraní. Trezor je účinnou prevenciou pred nedovolenou manipuláciou s našim majetkom nepovolanými osobami. Okrem finančnej hotovosti sa do trezorov zvyčajne ukladajú rôzne cennosti, šperky, zbierkové predmety, dôležité dokumenty, ale tiež trebárs drahé elektronické prístroje, ako sú napríklad fotoaparáty či videokamery. Skrátka všetko, na čo by mohol mať zálusk prípadný nepozvaný hosť a o čo nechcete prísť.

nábytkové trezory

Nábytkové trezory sú užitočné.

Trezor do steny alebo voľne stojaci

Ak premýšľate o tom, ako si správne vybrať trezor, je nutné nájsť si odpovede na niektoré základné otázky. Čo budem do trezoru ukladať? Aká je hodnota ukladaného majetku? Tiež je vhodné rozlíšiť, či trezor potrebujete pre svoju domácu potrebu alebo pre firemné účely. Podľa nárokov na mieru ich zabezpečenia a podľa hodnoty uchovávaných vecí sa potom odvíja aj cena, druh a konštrukcia trezorov.

Nábytkové trezory

Voľne stojace trezorové skrine môžeme označiť ako nábytkové. Neznamená to však, že sa jedná o voľne umiestnené oceľové skrine, ktoré zlodeji naložia a „rozpárajú“ niekde v garáži. Naopak, nábytkové trezory musia byť veľmi dobre ukotvené. Na to pamätajú aj skúšobné komisári v skúšobni – naskrutkujú kotvy do dna trezoru a pomocou hydraulickej pumpy sa ho pokúšajú vytrhnúť. Nábytkové trezory sa klasicky kotvia na kovové hmoždinky a výborné skúsenosti sú s chemickými kotvami.

nábytkové trezory

Nábytkové trezory slúžia na ukrytie majetku.

Domáce nábytkové trezory

Domáce nábytkové trezory slúžia na uschovanie drobných cenností, dokladov či menších hotovostí. Spravidla sú určené na zabudovanie do skríň alebo iného nábytku. Nemávajú certifikáciu bezpečnostnej triedy. Ich využitie nájdete v domácnostiach alebo malých firmách a kanceláriách. Ďalším druhom sú certifikované výrobky s bezpečnostnou triedou. Ich odolnosť proti vlámaniu je overená skúškami v akreditovanej skúšobni. Domáce nábytkové  trezory môže byť zabezpečené mechanickým alebo elektronickým kódom, trezorovým kľúčom alebo odtlačkom prsta. Dostať sa do prázdneho bytu nebýva pre zlodeja veľký problém. Avšak trezor s celou skriňou, v ktorej je zabudovaný, sa mu pravdepodobne odniesť nepodarí.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár