Home   /   Cestovanie  /   Mexico plné skvelej chuti a bezhraničného relaxu

Mexico plné skvelej chuti a bezhraničného relaxu

Mexico plné skvelej chuti a bezhraničného relaxu

Mexico má vo svete pomerne zvláštnu reputáciu. Jedná sa o obrovskú krajinu, kde sa ľuďom nežije zrovna najľahšie. Pokiaľ ste videli film Desperado, môžete mať o Mexicu predstavu, že podobné kovbojky sú tu na poriadku každý deň. Hoci si krajina snaží poradiť so svojimi problémami, turistov sa vôbec netýkajú. Práve naopak, robia všetko preto, aby si ľudia, ktorí tu chcú stráviť nezabudnuteľnú dovolenku, nič nevšimli a mali o krajine bájnych Aztékov len tú najlepšiu mienku. Preto sa môžete nerušene pustiť do príjemného relaxu, na ktorý je v Mexicu nepreberné množstvo možností.

mexico

Krásne pláže a palmy. To je Mexico.

Mexico si svojou kuchyňou podmanilo svet

Mexická kuchyňa si vo svete našla svoje miesto. Jej čaro spočíva najmä v jej jednoduchosti a lacných surovinách, či pikantnosti. Vznikla mixom aztéckych, mayských a španielskych tradičných jedál. Jednotlivé oblasti v Mexicu majú svoj vlastný spôsob prípravy miestnych špecialít. Napriek tomu vždy narazíte na základné suroviny, čím sú kukurica, fazuľa a chilli papričky. Jedlá dochucujú prevažne koriandrom, rascou, cesnakom, cibuľou a chilli, ktoré opražia na panvici. Chcete si dať niečo tradičné? Určite vyskúšajte kura, bravčové mäso alebo moriaka. Vo veľkom sa používa svetoznáma tortilla, ktorá nahrádza chlieb. K nim sa podávajú ostré salsa omáčky. Keď dostane chuť na polievku, vypýtajte si salsa de jitomate, ktorá obsahuje paradajky a chilli. Z chilli zvykne poriadne páliť hrdlo a ústa. Mexičania to zapíjajú ich tradičným pivom Corona, ktoré si dochucujú limetkou. Pivo vám nechutí? Vyskúšajte limonády.

mexico

Mexico je prísľubom gastronomických zážitkov.

Vychýrené pláže

Mexico sa rozprestiera po celom Yucatáne, preto niet divu, že tu nájdete kvantá pláží, ktoré stoja za návštevu. Absolútnou klasikou je pláža Playa Del Carmen. Jej dĺžka i šírka je impozantná. Na piatich kilometroch si dozaista nájdete svoje teplé miestečko. Ak chcete mať istotu tieňa, je potrebné sa tu ubytovať, pretože len pre ubytovaných sú tu vysadené palmy, ktoré oceníte počas najväčších horúčav. Xcacel sa nachádza 20 kilometrov od Tulumu. Jedná sa o pláž pre ľudí, ktorí chcú voľné a čisté pláže, kde sa môžu nerušene venovať relaxu. Z toho dôvodu tu nenájdete žiadne reštaurácie, ale za to je tu obrovské množstvo paliem, ktoré vám doprajú dostatok tieňa. Ďalšie typy na pláže nájdete na internete. Mexico jednoznačne stojí za návštevu.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár