Home   /   Zdravie  /  Produkty  /   Menštruačný pohárik – pohodlný a bezpečný

Menštruačný pohárik – pohodlný a bezpečný

Menštruačný pohárik – pohodlný a bezpečný

Pred pár rokmi som na nemenovanej sociálnej sieti videla krátke video, reklamu na menštruačný pohárik. Od akého výrobcu si veru už ani nepamätám. Podľa reklamy bolo jeho používanie jednoduché, pohodlné a bezpečné. Veru nevedela som si predstaviť, že by som niečo také používala. No keď mi medzi rečou kamarátka povedala, že menštruačný pohárik používa už štvrtý rok, rozhodla som sa, že ho vyskúšam. Začiatky boli rozpačité, prvý pohárik mi tvarom nesedel, tak som zakúpila iný typ od iného výrobcu. Ten už sedel dobre a po 2-3 periódach už to šlo bez „nehody“. Naučila som sa s ním „pracovať“ 😊 a pohárik sa stal súčasťou mojich dní každý mesiac. Menštruačný pohárik je vyrobený z lekárenského silikónu a zvyčajne ho zakúpite v dvoch veľkostiach. Menší pre ženy mladšie, tak do 25 rokov a väčší pre ženy staršie a po pôrode. No je to len orientačné určenie, každá sme iná.

menštruačný pohárik

Menštruačný pohárik z veľmi kvalitného lekárskeho silikónu

Použitie pohárika

Používanie menštruačného pohárika je priaznivé pre ženské zdravie, pretože sa vyhnete chemickým látkam, ktoré na nachádzajú v bežne dostupných jednorazových menštruačných vložkách a hlavne tampónoch. Používaním pohárika nevznikajú žiadne alergie, nespôsobuje žiadne zápaly a ani nevysušuje sliznice. Menštruačný pohárik nezaťažuje životné prostredie, pretože ho opakovane používate. Nič nevyhadzujete do koša a nezanechávate tak po sebe množstvo nerozložiteľného a nerecyklovateľného odpadu.

menštruačný pohárik

Gaia Magic Touch – čistiaci prostriedok, ktorý ľahko vyčistí váš menštruačný pohárik

Šetrite pravidelne

Kúpa menštruačného pohárika je jednorazová záležitosť na rozdiel od nakupovania menštruačných tampónov a vložiek. Ušetríte tak nemalú sumu za obdobie vášho menštruačného cyklu. Pohárik po použití vyvaríte, vysušíte a schováte do vrecúška, kde na vás počká do ďalšej periódy. Pri bežnej starostlivosti vám pohárik vydrží veľa rokov. Časom môže pohárik zažltnúť, no nie je to žiadna chyba. Pokiaľ by vám to ale prekážalo, je možné ho vyčistiť bieliacim práškom perkarbonátom sodným. Zakúpite pod názvom PUER a je na prírodnej báze, žiadna chemikália. Používam menštruačný pohárik už pár rokov a veru je to skvelý pomocník. Najmä v letných mesiacoch oceňujem jeho príjemné a pohodlné nosenie. Robím s ním úplne všetko, plávam, športujem, chodím do práce. Som rada, že som sa rozhodla ho vyskúšať.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár