Home   /   Zdravie  /   Manikúra nie je iba o úprave

Manikúra nie je iba o úprave

Manikúra nie je iba o úprave

Myslíte si, že manikúra je iba občasným hýčkaním? Pravidelné manikúry skutočne poskytujú veľké výhody pre vaše celkové zdravie a pohodu, najmä v chladných a drsných zimných mesiacoch. Pomáhajú tiež udržiavať ruky v mladosti.

manikúra

Manikúra nie je len o úprave.

Manikúra a jej pozitíva

Zvýšte si krvný obeh – Počas akejkoľvek manikúry alebo pedikúry dostanete relaxačnú masáž rúk a nôh. Pomáha to zlepšovať krvný obeh a zlepšuje pohyblivosť kĺbov.

Zlepšite zdravie nechtov – Pri pravidelných manikúrach je znížená pravdepodobnosť, že vaše nechty vyvinú infekcie. Najmä naše ruky sú denne vystavené mnohým škodlivým prvkom a produktom. Je iba dobré robiť dôkladné čistenie, aby sa odstránili odumreté kožné bunky na rukách. To podporuje rast nových buniek a necháva nechty silnejšie a zdravšie.

Odbúranie stresu – Všetci vieme, že masáže tela sú skvelým spôsobom, ako si oddýchnuť a omladiť nervy, ale niekedy je dobré relaxovať len pri masáži rúk a nôh. Manikúra je skvelým spôsobom relaxácie a zároveň zlepšuje vzhľad a pocit vašich rúk. Navyše, skvelo vyzerajúce nechty vám vždy môžu pomôcť k úsmevu na tvári, čím sa znížia úrovne stresu. Ak sa cítime stresovaní, niektorí z nás majú sklon robiť si vlastnú manikúru za pochodu, niekedy aj zubami a inými pomôckami. Ruky a nechty to zanecháva suché, prasknuté a niekedy až krvácajúce. Takže pozor, aj podľa vašich rúk a nechtov sa dá odhadnúť vaša „nátura“.

manikúra

Manikúra znižuje úroveň stresu.

Udržuje ruky hladké a mäkké –  Zimy sú tvrdé a trvajú dlho. Pravidelnými manikúrami a v týchto mesiacoch môžete pomôcť udržať vašu pokožku a nechty hladké a mäkké napriek pôsobeniu tvrdej zimy. Ak sa nestaráte o svoje ruky a chodidlá, môžete zažiť suchú popraskanú pokožku, ktorá zanecháva bolestivé rany a potenciálne jazvy.

Doprajte si

Manikúra pomáha pri vývoji nechtov. Mať tieto ošetrenia raz za čas z profesionálneho nechtového salónu je nevyhnutnosťou pre mužov aj ženy. Ruky používame celý deň pri práci v kancelárii alebo doma, preto sa o ne musíme aj náležite postarať.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár