Home   /   Najlepšie články  /   Magnetická stavebnica podporí tvorivosť dieťaťa

Magnetická stavebnica podporí tvorivosť dieťaťa

Magnetická stavebnica podporí tvorivosť dieťaťa

Mnohým rodičom pri nakupovaní hračiek pre ich ratolesti ani príliš nenapadne myšlienka, že detská hračka by mala nielen ich dieťa zamestnať, ale aj v závislosti od jeho veku podporiť jeho tvorivosť a detskú fantáziu pri hre, na čo slúži aj magnetická stavebnica. Iní rodičia sa zase snažia priebežne so svojim deťmi hrať a skúšajú kreatívny prístup ich dieťaťa. Typickou skúškou tvorivosti je úloha, kedy má dieťa vymyslieť čo najviac variantov, ako neobvykle, ale zmysluplne možno použiť ten či onen obyčajný predmet každodennej potreby.

magnetická stavebnica

Magnetická stavebnica vaše dieťa rozvíja i zabáva.

Piesok, drevené kocky, stavebnice

Postupne deti začínajú s predmetmi zaobchádzať zmysluplnejšie. Ich hra sa stáva aktuálnejšou a modernejšou. Ide napríklad o stavbu opevneného hradu z piesku doplnenú kamienkami ako oknami a vlajočkami z lístia. Domy a garáže pre autá z drevených kociek, mesto z krabičiek od zápaliek. Rodič by pri hre s malým dieťaťom nemal byť tým, kto vedie, ale skôr mu len sekundovať. Môže dieťaťu navrhnúť tému, to potom hru samo rozvíja. K svojmu mestu môže trebárs vymýšľať príbeh. Oživiť ho svojou fantáziou. Tvorivosť dnešný detí určite podporí aj zaujímavá sada magnetických stavebníc.

Drevená magnetická stavebnica

Známe detské stavebnice Tegu sú drevené a jednotlivé jej bloky sú zároveň aj magnetické. Sú samozrejme určené hlavne deťom, ale pobavia aj ich rodičov. Magnetická stavebnica rozvíja kreativitu, predstavivosť a jemnú motoriku detí. Sada obsahuje množstvo kusov blokov v niekoľkých tvaroch. Je zabalená v peknej krabičke, v ktorej môžete bezpečne stavebnicu skladovať. Jednotlivé stavebnice sú navzájom kompatibilné. Čím viac sád, tým je aj vytvorený stavebnicový svet väčší, pestrejší a farebnejší.

magnetická stavebnica

Magnetická stavebnica má zaujímavé dizajnové prvky.

Stavebnica ako jedno veľké dobrodružstvo

Jednotlivé magnetické stavebnice sú krásne, kreatívne, príjemné na dotyk a vyrobené z kvalitných ekologických materiálov. Vo vnútri kvalitnej krabice sa skrývajú drevené bloky niekoľkých tvarov v podobe kociek či rôznych druhov kvádrov. Všetky sú do detailu vypracované, hrany a rohy do mäkka zaoblené. V každom jednom bloku je zabudovaný magnet. Práve ten robí z obyčajnej drevenej magnetickej stavebnice jedno veľké detské dobrodružstvo.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár