Home   /   Cestovanie  /  Najlepšie články  /   Led svetlá do auta – aké sú ich skutočné výhody, ale aj nedostatky?

Led svetlá do auta – aké sú ich skutočné výhody, ale aj nedostatky?

Led svetlá do auta – aké sú ich skutočné výhody, ale aj nedostatky?

Led svetlá do auta sú úsporné a predstavujú lepšiu ekologickú alternatívu v porovnaní s klasickými halogénovými žiarovkami. Majú zložitejšiu konštrukciu, ktorou sa zdokonaľuje ich technika a princíp osvetľovania. Aj tie najmenšie led svetlá musia mať dosť miesta na zabudovanie procesora, chladiča a kremíkovej vrstvy. Už dlhé roky sprevádza led svetlá veľká popularita. A to aj pri vyššej obstarávacej cene. Za kvalitu si treba jednoducho priplatiť. Rovnako to platí aj pre led svetlá do auta. Ich hlavnou výhodou je, že ponúkajú vysokú energetickú účinnosť. Pracujú pri oveľa menšej teplote ako klasické halogénové žiarovky. Neprehrievajú sa.

led svetlá do auta

LED svetlá do auta sa dajú aj regulovať.

Pri ich prevádzke potom nedochádza k žiadnym explóziám a riziko popálenia je takmer nulové. Led svetlá patria k tým najviac bezpečným a dizajnovým modelom svietidiel. Rozsvecujú sa okamžite a ich životnosť dosahuje až desiatky tisíce hodín. Sú vybavené technológiou, vďaka ktorej sa led svetlá do auta nekazia ani pri častom zapínaní a vypínaní. Oproti tomu bežné vláknové žiarovky premieňajú väčšiu časť energie na teplo. Tým sa poškodzujú a sú menej odolné voči vonkajším vplyvom. Žiarovky nízkej životnosti vo svojom aute nepotrebujete! Tým sa zvyšujú aj prevádzkové náklady a klesá ich popularita.

Led svetlá do auta nachádzajú uplatnenie najviac v interiéri vozidla. No nielen tam…

Nie je ničím prekvapivým, že led svetlá do auta si mnohí zaobstarávajú ako perfektný estetický doplnok. Dizajn je dôležitý už aj na cestách! Preto chceme, aby naše autá aj skvele vyzerali. Boli zapamätateľné a vyčnievali aj v tej najfrekventovanejšej premávke. Ich najčastejšie použitie v automobile sa vzťahuje aj na osvetlenie ŠPZ, smeroviek, zadných svetiel, ale aj parkovacích. V neposlednom rade sa led svetlá používajú na osvetlenie prívesu, lode alebo karavanu.

led svetlá do auta

LED svetlá do auta ponúkajú zaujímavý dizajnový prvok.

Led svetlá do auta pre vašu bezpečnú jazdu 

Vždy ide o to, aby led svetlá do auta dosahovali perfektný svetelný tok pri primeranej farebnej teplote. Na použitie v automobiloch sa najviac preferuje farebná teplota do 6000 kelvinov. Pri tejto hodnote ju človek vníma ako studenú bielu farbu. Tie najnovšie led svetlá sú vybavené funkciou can-bus ready. Zabraňujú nepravdivej signalizácii o vypálenej žiarovke. Žiadne falošné informácie, len namontovať skvelé led svetlá do každého auta! Cestovalo by sa nám tak oveľa lepšie a bezpečnejšie.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár