Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /  Zábava  /  Produkty  /   Led denné svietenie prináša úspory a zvyšuje viditeľnosť na vozovke

Led denné svietenie prináša úspory a zvyšuje viditeľnosť na vozovke

Led denné svietenie prináša úspory a zvyšuje viditeľnosť na vozovke

Mnohí vodiči neboli vôbec naklonení myšlienke o povinnom celodennom svietení. Dnes už je tomu približne 11 rokov, čo sme aj takýmto krokom prispeli k znižovaniu nehôd na cestách. Táto povinnosť sa zo začiatku vôbec nejavila ako úsporné, lacné opatrenie pre bežného vodiča – veď ide o celodenné, celoročné svietenie. Okamžite sme prepočítavali, ako sa zvýši  spotreba v svetlometoch. Taktiež sme zisťovali, že v prípade nerešpektovania celodenného svietenia hrozí pokuta. Čo teraz? Používať na denné svietenie bežné stretávacie svetlá alebo uprednostniť kvalitné a podľa predpisov namontované LED denné svietenie?  

led denné svietenie
Led denné svietenie model Nssc 540

LED denné svietenie výnimočných kvalít   

V každej diskusii venovanej tomuto svieteniu nachádzame celý rad výhod a praktických dôvodov. Vychádzame z toho, že LED denné svietenie funguje na princípe vysoko svietivých diód s dlhou trvácnosťou. Bežne sa životnosť LED denného svietenia prepočítava na 50 000 a viac hodín. Z bezpečnostných dôvodov ich odporúčame vzhľadom na rovnomerné rozptýlenie svetla bez oslepujúceho kužeľovitého pôsobenia. Neskresľujú situáciu pri jazde proti slnku ani pri odleskoch mokrej vozovky.  

Z praktických dôvodov má LED denné svietenie pozitívne ohlasy u tých, čo neraz zabudli na rozsvietenie svetiel. Rozsvecujú sa automaticky, teda hneď po pretočení kľúčikom. V okamihu, keď rozsvietite stretávacie alebo parkovacie svetlá, automatický modul sa vypne.  

Nedajte sa zlákať podivným sortimentom bez homologizácie E a označenia RL na tele svietidla. Taktiež aj montáž a výsledné umiestnenie LED denných svetiel podlieha prísnym homologizačným predpisom. Pozor, nespoliehajte sa, že s LED denným svietením si bez obáv môžete jazdiť za rôznej viditeľnosti. V nepriaznivom počasí je nutné rozsvietiť stretávacie svetlá (alebo svetlá do hmly).  

led denné svietenie
LED COB  svetlá pre Led denné svietenie

Nestrácajte čas a investujte do LED denného svietenia 

LED svietenie z dlhodobého hľadiska neprináša úspory len vo výdavkoch za ich opotrebovanie a údržbu, ale aj vzhľadom na menšiu spotrebu energie a paliva. Minimálnu záťaž predstavujú aj po motoristickej stránke. Takto sa menej opotrebúva autobatéria a alternátor. Nedochádza k intenzívnemu prehriatiu svetiel ako pri halogénových. Nie sú spochybniteľné ani vzhľadom na kvalitu a šetrenie životného prostredia. Považujme ich preto za základnú požiadavku v novom doplnkovom príslušenstve pre naše vozidlá

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár