Home   /   Zdravie  /  Produkty  /   Látkové plienky – ako začať?

Látkové plienky – ako začať?

Látkové plienky – ako začať?

Nastal čas, kedy už nemôžeme ignorovať ekologické dopady činnosti človeka. Množstvo odpadu, ktorý po sebe zanecháva každý jeden z nás, začína byť neúnosné nielen pre prírodu, ale aj pre nás. Záleží od každého z nás, čo s tým urobí. Mňa téma ekológie, priznám sa, začala trápiť až po narodení nášho prvého syna. Nie nadarmo sa vraví, že deti sú naši učitelia, otvárajú nám oči a menia uhoľ pohľadu na mnoho vecí. Aj ja som si začala viac všímať okolie, v ktorom moje dieťa bude vyrastať a otázka čistej prírody, čistého vzduchu a vody mi nebola ľahostajná. Postupne som si uvedomila, koľko odpadu dokáže vyprodukovať už takýto malý človiečik. Najväčší podiel z neho tvorili jednorazové plienky.  Potom mi do rúk prišiel zaujímavý článok ohľadom toho, aké moderné  sú látkové plienky a bolo to. Rozhodla som sa ísť do toho. Ale ako začať? Čo potrebujem? Koľko plienok? Aké typy?

látkové plienky

Vynikajúco savé konopné látkové plienky

Vyberte si správne

Sadla som k internetu a zisťovala čo sa dalo. V tom čase nebolo tých informácií až tak veľa ako teraz, ale i tak mi to trvalo niekoľko večerov, kým som sa zorientovala. Látkové plienky sa dali kúpiť iba cez internet. Teda ak nerátam klasické štvorcové bavlnené plienky, ktoré ale v bežnom obchode vyzerajú skôr ako sieťka na motýle, než kvalitná plienka s dobrou savosťou. Potrebovala som kvalitné látkové plienky, ktoré sú z certifikovaných materiálov, kvalitne ušité a dobre savé. Prečo certifikovaný materiál? Chcela som istotu, že to, čo prichádza do styku s detskou pokožkou je v poriadku a že môj syn nebude mať na pokožke žiadne chemikálie. Prečo kvalitne ušité? Plienku, ktorú intenzívne používate, operiete približne 100x za rok, teda musí niečo vydržať. A ideálne by mala poslúžiť aj mojim ďalším deťom na ich zadočky. Prečo dobre savé? Plienky som plánovala používať celé „plienkové“ obdobie až kým nebude drobec chodiť na nočník. S vekom dieťatka sa nároky na savosť plienky prirodzene zvyšujú. Ideálne bolo mať látkovú plienku, ktorú využijem od narodenia dieťatka až po nočník.

látkové plienky

Bambusová plienka všetko v jednom pre deti od 4 do 15 kg

Drobná rada

Plienková výbava môjho syna bola rozmanitá v dôsledku mojej zvedavosti a odhodlanosti skúšať všetko nové 😊. Tvorili ju štvorcové látkové plienky, tvarované nohavičkové plienky, vrchné nepremokavé nohavičky, látkové plienky AIO (všetko v jednom) a to od rôznych výrobcov rôznych značiek. Nie všetko, čo som kúpila splnilo moje očakávania a tak mnohé látkové plienky putovali ďalej k iným mamičkám a ich deťom. No vybrala som si „to svoje“, to je výhoda veľkého výberu na internete. Ten vás niekedy môže odradiť, no vedzte, že stačí si dať poradiť ako začať a potom to už ide samo 😊

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár