Home   /   Cestovanie  /   Kuba je pravou karibskou perlou

Kuba je pravou karibskou perlou

Kuba je pravou karibskou perlou

Najväčší ostrov v Karibskom mori, ktorý svojim tvarom pripomína krokodíla, a preto ho v španielčine aj nazývajú “el cocodrilo”, je Kuba. Je to krajina s neodolateľnou atmosférou. Určite aj preto je vysoko vyhľadávanou turistickou destináciou. Kuba je miesto, kde sa zastavil čas, kde vás očaria nádherné prírodné scenérie aj šarmantné mestečká, do tanca pozývajú neutíchajúce rytmy salsy a kde sa určite budete chcieť ešte vrátiť.

kuba

Kuba sú aj autá a krásne ženy.

Základné fakty o Kube

Kuba má rozlohu 109 884 km2. Okrem hlavného ostrova zahŕňa ešte množstvo menších ostrovčekov roztrúsených v Karibskom mori. Žije tu 11,1 milióna obyvateľov. Hlavným mestom je 2,1 miliónová Havana. Úradným jazykom je španielčina. Peňažnou menou na Kube je kubánske pesos a konvertibilné pesos, ktoré používajú turisti na dovolenke.

Magická Havana

Havana je pestrofarebné romantické mesto so zaujímavou koloniálnou architektúrou, kde sa v uliciach premávajú staré americké kabriolety z 50tych rokov. V havanských baroch sa popíja ten najlahodnejší rum, na ktorom si pochutnával aj americký spisovateľ Hemingway. Zovšadiaľ je počuť preslávenú kubánsku hudbu. Obyvatelia Havany sú tí najsrdečnejší a najpriateľskejší ľudia. Ich pozitívnosť a vynachádzavosť sú napriek veľkej chudobe obdivuhodné. Alebo práve vďaka nej. Ak cestujete na Kubu, Havanu určite nemôžete obísť.

kuba

Kuba ponúka aj krásnu architektúru.

Ostrov podmanivej krásy

Kuba oplýva krásnou prírodou a jej pobrežné pláže s bielym pieskom a kryštálovo čistou vodou sú nezabudnuteľné. Je tu dohromady desať národných parkov a rezervácií, do ktorých si však návštevníci musia zaplatiť vstupné. Do niektorých je zas možné vojsť len so špeciálnym vedeckým povolením za účelom výskumu. Najznámejšie a najnavštevovanejšie sú národné parky Alejandro de Humboldt a Desembarco del Granma. Obe sú  na zozname prírodného dedičstva UNESCO.  Celé dlhé kubánske pobrežie je plné pláží s charakteristickým púdrovo bielym pieskom a azúrovo čistou vodou. Okrem toho pobrežie nie je zatiaľ skomercionalizované. Má teda zachovanú svoju autentickú krásu. Asi najobľúbenejšia je pláž Varadero a najkrajšia Playa Paraiso.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár