Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /   Kolimátor pre airsoftovú zbraň

Kolimátor pre airsoftovú zbraň

Kolimátor pre airsoftovú zbraň

Reflexný zameriavač v oblasti zbraňovej techniky známy ako kolimátor je optické zariadenie, ktoré sa upevňuje k zbrani pred klasické mieridlá alebo namiesto nich. Toto optické zariadenie uľahčuje zamierenie predovšetkým tým, že rieši problém so striedavým zaostrovaním mieridiel a cieľa. Niektorý druh kolimátorov sa môže vzhľadovo podobať puškohľadom, ale ich podstatný funkčný princíp je úplne odlišný.

kolimátor

Kolimátor sa používa najmä na airsoftové zbrane.

Puškohľad alebo kolimátor?

Klasické puškohľady sú tvorené sústavou šošoviek, ktorými sa premieta obraz, pričom zámerný obrazec je vložený do jedného z ohnísk sústavy. Oproti tomu toto optické zariadenie je tvorené len jedinou šošovkou alebo zrkadlom, zdrojom svetla a zvyčajne polopriepustným sklíčkom. Šošovka pritom slúži len pre kolimáciu svetelného zdroja a obraz cez ňu neprechádza. Zdroje svetla môžu byť rôzne. Najčastejšie to boli klasické žiarovky, u novších reflexných zameriavačov charakteru kolimátora sa často používa LED či laser. Strelec, ktorý si vyberie airsoftovú zbraň, si môže vybrať buď kolimátor vhodný pre rýchlu streľbu na rýchlo sa pohybujúci cieľ alebo tiež puškohľad. Toto optické zariadenie má možnosť voľby výkonu svetelného bodu a voľby zámernej osnovy.

kolimátor

Kolimátor je optické zameriavacie zariadenie.

Čo to je teda ten kolimátor?

Kolimátor je optické zameriavacie zariadenie, ktorým sa pozeráte na cieľ cez priehľadnú šošovku, na ktorom sa odráža červená bodka v nekonečne. Túto bodku nepriateľ pri airsoftových vojenských akciách nevidí. Je jedno, kde je bodka, či na pravom hornom okraji šošovky, uprostred, alebo dole, vždy ukazuje na rovnaké miesto, tj. kolimuje. Toto optické zariadenie väčšinou nezväčšuje. Zameriavanie je mnohonásobne rýchlejšie ako pri klasických mieridlách, pretože tu nemusíte dávať do jednej roviny mieridlá s cieľom. Stačí iba na cieľ zamerať bodku a strieľať. Cez toto optické zariadenie sa pozerá oboma očami, vďaka tomu máte lepší prehľad po airsoftovom bojisku ako s klasickými mieridlami, kedy sa musíte sústrediť na porovnanie mušky. Toto zariadenie sa najlepšie využije pri boji v budovách, pretože tu je dôležitá čo najväčšia rýchlosť zamerania. Kolimátor sa najčastejšie používa pripevnený na útočných automatických puškách. Farba zameriavací bodky je buď červená alebo zelená alebo  namiesto bodky sa môže použiť kríž alebo kruh.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár