Home   /   Bývanie  /  Zdravie  /  Produkty  /   Keramický drez je ekologická voľba

Keramický drez je ekologická voľba

Keramický drez je ekologická voľba

Pri výbere materiálu pre váš kuchynský drez sa zamyslite nad tým, že keramika je osvedčenou a všestrannou voľbou. Môžete ju kombinovať s rôznymi materiálmi pracovných dosiek ako je drevo, sklo alebo žula. Keramika je prírodný produkt vyrobený z ľahko dostupných surovín, ako je hlina, kremeň a živec. To znamená, že keramický drez je odolný a ekologický pri výrobe a aj pri likvidácii.

keramický drez
Keramický drez BLANCO ZENAR

Keramický drez je vysoko hygienický

Glazúra na keramických drezoch zaisťuje veľmi hladkú povrchovú úpravu bez štrbín, ktorá zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa a nečistôt, čo uľahčuje ich udržiavanie v čistote. To tiež zabráni tomu, aby sa keramika zafarbila alebo zašpinila od jedla, ktoré pripravujete. Kvôli veľmi hladkému povrchu bez priehlbín a škrabancov nemajú choroboplodné zárodky v keramickom dreze záujem žiť. Vďaka tomu je keramický drez veľmi hygienický. Keramika je veľmi odolný a odolný materiál, ktorý sa nepoškriabe a nemusíte mať obavy z jeho preliačenia. Keramické drezy vydržia aj veľmi vysoké teploty, takže sa nemusíte obávať, že na ne vylejete vriacu vodu a drez poškodíte. Keramický drez je tiež odolný voči chemikáliám a na čistenie sú vhodné všetky bežné čistiace prostriedky pre domácnosť.

keramický drez
Štýlový keramický drez od firmy Franke

Ideálny k tradičnému štýlu

Drez z keramiky je stále tradičnou voľbou do kuchýň, a to hlavne tých, ktoré sú stavané v tradičnom štýle. Keramické drezy môžu mať rôzne farby, ako je biela, gaštanová či čierna. Pretože tieto drezy sú stálofarebné, časom nevyblednú a nezmenia odtieň. Dobre udržiavaný keramický drez vydrží celý život. Vďaka tomu, že sa ľahko čistí a je odolný voči teplu, môže vyzerať rovnako dobre ako v deň, keď ste si ho kúpili. Aj keď v ňom necháte napríklad čajové vrecúško cez noc, na ďalšie ráno ho jednoducho utriete navlhčenou handričkou, a drez bude opäť iskrivo čistý. Aj keď vrecúška zostanú v dreze cez víkend, v pondelok ráno sa dá stále očistiť – aj keď to môže vyžadovať trochu viac námahy. Samozrejme to v skutočnosti neodporúčame a navrhujeme, aby ste umývadlo po každom použití vyčistili, pretože veci ako červené víno môžu spôsobiť trvalejšie škvrny.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár