Home   /   Cestovanie  /   Kedy navštíviť Kapverdy?

Kedy navštíviť Kapverdy?

Kedy navštíviť Kapverdy?

Kapverdy sú skupina subtropických sopečných ostrovov v Atlantickom oceáne s krásnym počasím počas celého roka. Bývalá portugalská kolónia sa nachádza asi 460 km od afrického pobrežia a Senegalu. Kilometre bielych a piesočných pláží, množstvo historických miest, nedotknutá prírody, veľryby a korytnačky, príjemné počasie, skvelé jedlo a portugalská atmosféra. Nie je to ideálna destinácia pre každého?

kapverdy

Kapverdy su nádherné ostrovy.

Kapverdy a ich geografická poloha

Kapverdské ostrovy sa nachádzajú niekoľko sto kilometrov od západného pobrežia Afriky v severnom Atlantickom oceáne. Ostrovy sú na križovatke medzi Európou, Afrikou a Amerikou. Súostrovie patrí spolu s Kanárskymi ostrovmi, Azorami a Madeirou do Makarónskeho regiónu. Kapverdy sa skladajú z 12 ostrovov, z ktorých 9 je obývaných. Ostrovy sa od seba veľmi líšia, čo ich robí doslova jedinečnými. Každý ostrov má svoje podmienky a je vhodný pre niektoré rekreačné aktivity, ako je surfovanie, turistika alebo oddychovanie na krásnej pláži.

Ako sa tam dostať?

Na Kapverdy sa dostanete letecky aj po mori. Dovolenkári využívajú  dennú letovú službu, medzinárodné a vnútroštátne lety. Medzinárodné letiská sú na ostrovoch Sal, Boavista, Santiago a Sao Vicente. Z týchto ostrovov si môžete rezervovať domáci let na niektorý z ďalších ostrovov. Medzinárodné letenky a všetky domáce letecké spojenia nie sú drahé a aj celorodinná dovolenka môže byť cenovo prijateľná aj počas hlavnej sezóny. A kedy je najvhodnejšie sa na niektorý z kapverdských ostrovov vybrať na dovolenku?

kapverdy

Kapverdy sú zárukou relaxu.

Chcete zažiť hniezdiace korytnačky?

Aké je kapverdské podnebie a počasie? Kapverdské ostrovy majú po celý rok príjemné počasie a veľa slnka. Pre väčšinu návštevníkov, ktorí nemajú záujem o nejakú konkrétnu aktivitu, je možné Kapverdy navštíviť po celý rok. Najideálnejšie podmienky pre windsurfing sú v januári a februári, ale aj zvyšok roka je tiež v poriadku. Potápači majú najlepšiu viditeľnosť pod vodou od júna do decembra. Ostrovy s horami sú najpríťažlivejšie pre turistov v období od júla do decembra. Hlavná turistická sezóna trvá od júna do októbra.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár