Home   /   Voľný čas  /   Hračky pre dievčatá nemusia byť len o bábikách

Hračky pre dievčatá nemusia byť len o bábikách

Hračky pre dievčatá nemusia byť len o bábikách

Narodilo sa vám dievčatko a už teraz premýšľate nad tým, aké hračky by pre ne boli najvhodnejšie? Z historického hľadiska je známe, že najobľúbenejšie sú bábiky. Už v starovekom Grécku sa hrávali s drevenými, látkovými, hlinenými, jantárovými, mramorovými či striebornými a zlatými bábikami. Lenže doba sa odvtedy pohla a do popredia sa dostávajú hračky iného typu. Také, ktoré deťom ponúknu viac než len jednotvárnu zábavu. Moderné hračky pre dievčatá sa dostávajú do popredia vďaka svojej originalite a prepracovanému dizajnu.

hračky pre dievčatá

Hračky pre dievčatá sa nemusia obmedzovať len na bábiky.

Hračky pre dievčatá by mali byť originálne 

Dôležitosť hračky v životoch našich detí je neoddiskutovateľná. Jedná sa o predmety, ktoré deťom určujú dospelí. Deti však vidia hračky všade okolo seba, teda čokoľvek, čo sa im dostane do ruky je podľa nich predmet na hranie. Pomerne skoro zistia, čo je hračka, a čo nie je. Deti najviac baví hranie sa s vecami, ktoré si vyrobia alebo nájdu. Slúžia najmä na to, aby rozvíjali sociálne kontakty s inými deťmi, prípadne nahradili krátku neprítomnosť matky. Je známe, že čím viac hračiek dieťa má, o to menej si ich váži. Preto aj hračky pre dievčatá vyberajte pozorne.

hračky pre dievčatá

Hračky pre dievčatá môžu mať aj edukatívny charakter.

Rozvíjajte fantáziu svojho dievčatka 

Pri výbere hračiek dbajte na detaily. Môže ísť omaličkosti, ako je napríklad farba. Tá by mala byť nanesená na hrací predmet kvalitne a nemala by púšťať ak navlhne. Ďalej si odsledujte pri danej hračke či má certifikát výrobcu o zdravotnej nezávadnosti. Dobré je vyberať hračky vyrobené z plastu, nakoľko je tento materiál odolný voči nárazom. Drevené hračky sú najvhodnejšie na hranie sa doma. Tie sa tešia mnohokrát prepracovanému dizajnu. Napríklad pyramídy s číslami a zvieratkami alebo kocky s abecedou, ktoré rozvíjajú a učia deti odmalička sú vyrábané z dreva. Jedná sa o originálne hračky, ktoré nie sú na jedno dve použitia, ale dieťa si užíva ich prítomnosť pravidelne, pričom sa učí novým veciam, čo si ani neuvedomuje.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár