Home   /   Cestovanie  /   Grécko si vás určite získa

Grécko si vás určite získa

Grécko si vás určite získa

Grécko patrí medzi krajiny, ktoré každoročne navštevuje nespočetné množstvo turistov a dovolenkárov. Vôbec sa tomu nie je čo čudovať. Ide o prekrásnu krajinu, ktorá Vás dokáže osloviť príjemným a krásnym prostredím, jedlom, umením ale aj kultúrou, s ktorou sa spája bájna grécka mytológia. Okrem toho sa Grécko vyznačuje tým, že odtiaľ pochádzali rôzny básnici a slávny filozofi, ktorí položili základy pre súčasné vedné odvetvia, ale aj celkovú modernú vedu. Medzi takýchto najznámejších filozof patrí jednoznačne Aristoteles.

grécko

Grécko stojí za návštevu.

Grécko a mytológia

Mohli by sme povedať, že Grécko je naozaj krajina mytológie. Mytológia ako taká, je veda o mýtoch, ktorej súčasťou sú rôzne báje a príbehy o náboženstvách, bohoch a rôznych mytologických bytostiach. Grécka mytológia je naozaj rozšírená a známa po celom svete. Veď kto by nepoznal gréckeho hrdinu Herkulesa? Alebo známych gréckych bohov, ako napríklad boha hromu Zeusa, boha oceánu a morí Poseidóna, boha smrti a podsvetia Hádesa, alebo bohyňu múdrosti Aténu, podľa ktorej je pomenované aj hlavné mesto Grécka. Avšak okrem bohov a hrdinov, akým bol Herkules, existujú v gréckej mytológii aj rôzne príšery, ktoré sú taktiež široko známe. Medzi tieto najznámejšie bytosti patrila Medúza, Minotaurus alebo Harpyja. Grécko sa môže svojimi mytologickými príbehmi, bájami a postavami naozaj pýšiť. Nie jeden film vznikol práve na podklade gréckej mytológie.

grécko

Grécko ponúka aj takéto dobroty.

Malebná krajina a bohatá kultúra

Grécko nie je samozrejme len o mytológii, mytologických bytostiach a pútavých historických príbehoch. Grécko je naozaj prekrásna krajina, ktorá si Vás získa svojou rôznorodosťou. Nájdete tu krásne pláže s prekrásnou morskou vodou, ale aj nádherné dedinky postavené na skalnatých útesoch. Avšak, okrem bohatej ponuky prekrásnej prírody a prostredia, tu návštevníci majú možnosť objaviť aj bohatú kultúru. Pre Grécko sú charakteristické stavby z vápenca a mramoru, pričom stavebným prvkom boli stĺpy. Okrem toho bolo v tejto krajine veľmi populárne sochárstvo a básnictvo. Nie je to však všetko, čím táto krajina dokáže svojho návštevníka okúzliť. Gréci sa vyznačujú taktiež skvelým jedlom, do ktorého môžeme zaradiť tradičné grécke olivy alebo tzatziky, alebo národný alkoholický nápoj zvaný Ouzo. Je toho naozaj mnoho, avšak všetko to treba zažiť na vlastnej koži, ideálne na dovolenke.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár