Home   /   Cestovanie  /  Najlepšie články  /   Grécko je každoročným celosvetovým dovolenkovým trhákom

Grécko je každoročným celosvetovým dovolenkovým trhákom

Grécko je každoročným celosvetovým dovolenkovým trhákom

Hoci Grécko utrpelo na renomé v posledných rokoch, kvôli ekonomickej kríze, je naďalej skvelým miestom na zemi pre každého, kto hľadá raj pri mori. Grécko definujú tie to tri aspekty: more, jedlo, história. Počas svojho pobytu sa tu nevyhnete ani jednému. Preto je dobré si spraviť prehľad, čo tu chcete počas dovolenky zažiť, aby ste nemali pocit, že vám niečo podstatné uniklo. V Grécku je toho naozaj tak veľa, že jeden týždeň vám možno ani nebude stačiť. Preto sa sem vracia čoraz viac ľudí, ktorí sa rozhodnú tu stráviť svoj čas.

Grécko

Grécko si zamilujete na prvý pohľad.

Grécko prechádza cez žalúdok

Existuje množstvo spôsobov, ako si zamilovať Grécko. Jedným z nich je miestne jedlo, ktoré turisti vyhľadávajú po celom svete. To najchutnejšie grécke jedlo z čerstvých surovín vám však nikde inde nepripravia tak kvalitné, ako tu. Gyros, souvlaki, jogurt s medom a orechmi alebo typický grécky šalát s feta syrom. To je len malá ukážka toho, čo miestna kuchyňa obsahuje. Nechýbajú v ponuke ani ryby či krevety na stovky spôsobov, ako to vedia len Gréci.

Samostatnou kapitolou je životný štýl miestnych ľudí, ktorý vám počas pobytu bude plne vyhovovať. Gréci žijú v absolútnej pohode. Uponáhľaný spôsob života je im absolútne cudzí, čo im na Slovensku môžeme len a len závidieť. Človek by ani nepovedal, že práve predkovia tohto obyvateľstva majú na svedomí demokratický systém zriadenia, ktorý je pre civilizovaný svet už samozrejmosťou.

Grécko

Dokonalý raj pre všetkých.

Kréta alebo Zakynthos?

Vybrať si spomedzi až 6000 ostrovov je hotový rébus. Väčšinou si ľudia zvolia ostrov, ktorý má najväčšie lákadlá. Zakynthos je napríklad známy pre svoju pláž, kde sa nachádza stroskotaná loď a ľudia si radi kupujú plavby loďou na toto miesto, aby tu strávili, hoci len hodinu času. Kréta je najväčším ostrovom Grécka, a preto je zrejmé, že toho ponúka najviac spomedzi všetkých ostrovov. Zárukou skvelej dovolenky je fakt, že ročne je tu 300 slnečných dní. A to je skvelá pozvánka na letný relax.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár