Home   /   Cestovanie  /   Grécke ostrovy si vás získajú nielen históriou, kultúrou a architektúrou

Grécke ostrovy si vás získajú nielen históriou, kultúrou a architektúrou

Grécke ostrovy si vás získajú nielen históriou, kultúrou a architektúrou

Neviete si vybrať kam zavítate tento rok na svoju vytúženú letnú dovolenku? Čo tak vycestovať na grécke ostrovy? Tie sú zárukou rozmanitosti, preto aj keď si vyberiete jeden z nich, môžete každý rok vycestovať na ďalší a nehrozí vám, že by ste sa nudili. Miestni ľudia sa živia turizmom a pripravujú svojim návštevníkom príjemné dovolenkové zážitky. Netreba zabúdať, že hoci sú tieto ostrovy pod správou Grécka, každá jedna lokalita ponúka čosi iné.

grécke ostrovy

Grécke ostrovy ponúkajú dovolenkový raj.

Grécke ostrovy, ktoré fascinujú turistickú obec

Grécke ostrovy si vyberajte aj podľa toho aký ste typ dovolenkára. Ak máte radi vyplnený čas na sto percent, zamerajte sa na najväčší ostrov, ktorým je nádherná Kréta. Tá poskytuje obrovské množstvo alternatív na plnohodnotne strávený pobyt pri mori. Na svoje si prídu milovníci histórie, na ktorých tu čaká veľa významných historických pamiatok. Turizmus je tu vyvinutý, čo so sebou nesie aj negatívum v podobe množstva ľudí. To sa dá riešiť pobytom mimo dovolenkovej sezóny. Hotovou reklamou na dovolenku v Grécku je ostrov Santorini, ktorý sa objavuje snáď v každom katalógu cestovných kancelárií. Môžu za to biele domčeky s bielymi strechami, ktoré sa upínajú na kopčeku ponad more. Patrí k najdrahším destináciám a je to ostrov zameraný skôr na pôžitkárstvo v podobe kúpania sa v mori, popíjania dobrých nápojov a vychutnávania si skvelého jedla v miestnych top reštauráciách.

grécke ostrovy

Grécke ostrovy vedia vyraziť dych svojou krásou.

Rhodos, alebo Zakynthos?

Rhodos je asi najlepšou voľbou čo sa týka otvorených možností pre turistov. Pokiaľ milujete výlety, nie je nič jednoduchšie ako si prenajať auto a vydať sa po celom ostrove naprieč zážitkom. Rovnako ako Kréta je stredobodom turistického záujmu počas sezóny. Zakynthos má najkrajšie pláže a najčistejšie more spomedzi všetkých ostrovov. Špeciálnym zážitkom pre vás môže byť prenajatie lode, ktorá vás zavedie do utajených zákutí, kde sa nebudú nachádzať otravní turisti. Okrem opaľovania a kúpania tu môžete stráviť pobyt zábavou v miestnych kluboch, kam sa s obľubou hrnú mladí ľudia za nočným dobrodružstvom. Stačí si už len vybrať.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár