Home   /   Voľný čas  /  Produkty  /   Farby na drevo dodávajú bývaniu nový nádych

Farby na drevo dodávajú bývaniu nový nádych

Farby na drevo dodávajú bývaniu nový nádych

Máte radi svoj dom, ale posledné zmeny ste vykonali už pred rokmi? Je na čase vdýchnuť do vášho bývania nový život. Je súčasťou vášho interiéru drevo? Nečudo. Drevo je odjakživa populárne pre svoj atraktívny vzhľad, ktorý dodáva vášmu bývaniu kus originality a teplý pocit domova. V bratislavských starých bytovkách sú populárne drevené podlahy v podobe parkiet. Pokiaľ sa o ne majitelia dôkladne starajú, čistia ich a po niekoľkých rokoch dajú prebrúsiť a zalakovať, tak cena ich nehnuteľnosti rázom stúpne. Pôvodne parkety sú pokladom, ktorý si niektorí ľudia neuvedomujú a nahrádzajú ich plávajúcou podlahou, pretože je menej náročná na údržbu. A tu prichádza kameň úrazu. Drevo si vyžaduje určitú dávku starostlivosti, aby vydržalo v dobrom stave. K tomu dopomáhajú aj farby na drevo.

farby na drevo

Správne použité farby na drevo vedia vytvoriť dokonalý pohľad

Farby na drevo pomáhajú udržať drevo v kondícii

Drevo nie sú len parkety a podlahy. Je to aj masívny nábytok, okná či drevená prístavba. Taktiež ak máte dvor, tak to môže byť aj záhradný nábytok. Na údržbu sa používajú najčastejšie ochranné nátery. Farby na drevo sú dostupné na každom kroku. Predtým než sa ale rozhodnete renovovať váš domov berte do úvahy niekoľko podstatných faktorov, aby ste sa uistili v tom, že ste si vybrali ten správny náter. Farby na drevo sa delia základne na syntetické a ekologické, ktoré sú ľahko riediteľné. Využívajú sa v interiéri aj exteriéri. Pokiaľ chcete mať transparentnú farbu, uprednostnite lazúru. Im sú podobné oleje, ktorých hlavnou prednosťou je fakt, že preniknú hlboko do dreva. Drevo, ktoré naolejujete sa nevysuší a pleseň ho taktiež obchádza.

farby na drevo

Správne farby na drevo predĺžia životnosť dreva niekoľko – násobne

Kedy natierať

Keď už ste sa rozhodli pre farbu a nátery, ktoré vám vyhovujú, je dôležité si stanoviť, kedy je najvhodnejšie drevo natierať. Určite sa vyvarujte aplikácii na drevo v mrazoch a počas vysokých letných teplôt. Oba extrémy môžu narušiť kvalitu náteru. Ideálne je začať od desať do dvadsaťpäť stupňov a počas priaznivého počasia. Pokiaľ natierate vonku, nie je dobré vystavovať náter priamemu slnečnému žiareniu. Drevo by malo byť suché. Samostatnou kapitolou sú nátery proti škodcom ako sú červotoče, plesne a huby. Vďaka tomu vám drevo vydrží omnoho dlhšie.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár