Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /   Dovolenka na Kréte prináša nezabudnuteľné spomienky

Dovolenka na Kréte prináša nezabudnuteľné spomienky

Dovolenka na Kréte prináša nezabudnuteľné spomienky

Zo všetkých gréckych ostrovov je Kréta jedným z najvýraznejších a najkrajších. Dovolenka na Kréte môže byť v mnohých ohľadoch výnimočná. Je to najväčší grécky ostrov, má najrozmanitejšiu kombináciu krajiny a nachádza sa ďaleko na juhu od zvyšku krajiny. Jeho kúsky pripomínajú ostatné časti Grécka, ale celkovo stojí sám a má svoju nezameniteľnú kultúru a atmosféru. Severné pobrežie ostrova je najľudnatejšou oblasťou a pre turistov je veľmi populárne. Heraklion je hlavným vstupným bodom ostrova a má svetové múzeum. Rethymno a Hania na západ sú omnoho príjemnejšie a zachovávajú si výrazný benátsky vplyv. Na východ je Agios Nikolaos, je jedným z hlavných letovísk ostrova, stále si však zachováva určitý charakter. Malý ostrov Elafonisi pri Kréte má zas azúrovo modrú lagúnu a ružovo biely piesok na jednej z najlepších pláží v Grécku. Biele hory, ktoré stúpajú na viac ako 2 000 metrov v západnej časti ostrova ponúkajú nádherné túry a jazdy.

dovolenka na Kréte

Dovolenka na Kréte ponúka kryštálovo čistú vodu

Južná strana Kréty

Južné pobrežie je omnoho neopotrebovanejšie a menej navštevované ako to severné. Je krížené roklinami a posiate ojedinelými dedinami a zátokami. Je to tiež odrazový bod pre izolované ostrovčeky na juh Kréty. Ak máte radi kľud, a žiadny „pretlak“ na pláži, určite tieto ostrovčeky navštívte. Poslednou vecou, ktorou Kréta vyniká od ostatných ostrovov, je rozsah jej histórie: od záhadných Minoanov so svojimi labyrintovými palácmi, cez benátsku kontrolu až po odvážne činy počas nemeckej okupácie. Ak vás teda baví okrem pieskových pláží aj spoznávanie histórie a návštevy historických skvostov, Kréta bude pre Vás ta pravá.

dovolenka na Kréte

Legendárne veterné mlyny na Kréte

Nenechajte si ujsť

Náhorná plošina Lasithi je obklopená krajinou vysokých hôr. Kedysi bola husto obývaná kvôli jej úrodnej pôde a stále môžete vidieť zopár veterných mlynov s bielymi plachtami, ktoré zavlažovali pôdu (v minulosti ich bolo 10 000). Nenechajte si tiež ujsť skúmanie jaskyne Dikté v blízkosti dedinky Psychro, údajného miesta narodenia Zeusa – kráľa bohov, ktoré poskytuje aj trochu strašidelné vzrušenie.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár