Home   /   Cestovanie  /   Dovolenka Grécko

Dovolenka Grécko

Dovolenka Grécko

Kto by nepoznal Grécko? Dovolenka Grécko bude dobrý výber. Krajina opradená legendami o bohoch a bájnych hrdinoch, miesto, ktoré chce každý vidieť vo svojom živote aspoň raz. Ak sa už teda rozhodnete práve pre dovolenku v Grécku, dovoľte nám pár tipov a rád, čo by ste nemali vymeškať pri tejto návšteve.

Ostrovy v Grécku

Leží v južnej časti Európy, rozlohu má 131 957 km2. 20% z tejto krajiny tvoria ostrovy a súostrovia. Dokopy tam môžete nájsť až okolo 2000 ostrovov, takmer všetky sú obývané. Tým najväčším je Kréta,rozlohu má 8 336 km2. Legenda hovorí, že sa tu narodil boh všetkých bohov – Zeus. Ďaľšie známe a populárne ostrovy sú Thassos, Limnos, Rodos či Samos.

Dovolenka Grécko

Priezračné more

Povrch krajiny

Grécko je pomerne hornatá krajina, väčšinu územia zaberajú vysočiny (až 80%) . Nájdete tu aj niekoľko štítov presahujúcich 2 km. Ten najvyšší dosahuje výšku 2 686 metrov nad morom. Nenájdete tu žiadne rieky ktoré sú splavované loďou.

Zaujímavosti a kuriozity

V Grécku svieti slnko až 250 dní v roku. Aj vďaka tomuto údaju je Grécko jednou z najnavštevovanejších krajín čo sa týka turizmu. Gréci majú najviac archeologických múzeí na svete. Aj preto ho navštevuje mnoho ľudí zaoberajúcich sa archeológiou a históriou. Tradičným jedlom je Chalva, vyrábaná s pomletého sezamu. Populárny alkoholický nápoj je Metaxa, vyrábaná je podľa tajnej receptúry. Gréci sú rodinne založený, rodina žije väčšinou pokope a nie je nič neobvyklé, ak vidíte dospelých žiť so svojimi rodičmi. Gréci majú tiež najstaršiu menu na svete, Grécku drachmu. Jednou z najvýznamnejších gréckych pamiatok je aténska Akropola. Na Peloponézkom ostrove nájdete Olympiu, vďaka ktorej máme Olympijské hry, ktoré boli založené na počesť boha Dia.

Dovolenka Grécko

Grécky šalát nesmie chýbať

Aktivity

Ak preferujete aktívnu dovolenku a beriete si so sebou aj nejaké športové oblečenie, Grécko je tým správnym miestom pre Vás. Tu je zopár aktivít ktoré odporúčame a ktoré sú v Grécku veľmi populárne:  Plachtenie, potápanie, horolezectvo, bicyklovanie, nákupy a výpravy za dávnou históriou.

Dovolenka Grécko

Tradičná modrá

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár