Home   /   Cestovanie  /   Dovolenka Grécko neomrzí ani po viacerých pobytoch

Dovolenka Grécko neomrzí ani po viacerých pobytoch

Dovolenka Grécko neomrzí ani po viacerých pobytoch

Jedinečnosť Grécka potvrdzuje jeho nesmierna popularita nielen medzi turistami z Európy, ale vôbec z celého sveta. Krajina je veľmi špecifická, počnúc olivovníkmi na každom kroku ako aj závanom bohatej histórie, vôňami miestnych stredomorských reštaurácií až po prekrásne pláže s najčistejšou vodou na najstaršom kontinente našej planéty. Čarovné prostredie, v ktorom chce každoročne stráviť svoju dovolenku kvantum ľudí, ktorí si už relax niekde inde nevedia ani predstaviť. Prečo je vlastne dovolenka Grécko takým pojmom a mnohým neprekáža stráviť tu svoj pobyt každý jeden rok?

dovolenka grécko

Dovolenka Grécko sa nezunuje.

Dovolenka Grécko a pláže, ktoré sú magnetom na turistov

Čistota a malebnosť gréckych pláží je skutočným magnetom pre každého, kto potrebuje odbúrať stres a konečne si oddýchnuť od pracovného nasadenia. Dovolenka Grécko je na to ako stvorená. V Stredozemnom mori sa nachádza tisíce ostrovov, kde si nájde každý dovolenkár svoje kludné miestečko na oddych. Najznámejšou plážou je určite pláž Navagio na ostrove Zakynthos. Tá sa teší záujmu fotografov, ktorí si sem chodia odfotiť známy vrak lode vyvrhnutý na piesku. Okolo sa týčia skaly a jedna z najčistejších morských vôd v Európe. Pokiaľ sem chcete vycestovať, využite výletnú loď.

dovolenka Grécko

Dovolenka Grécko ponúka aj takéto krásne pláže.

Krásy Stredozemného mora

Kréta. Najväčší ostrov patriaci Grécku je skutočným pokladom Stredozemného mora. Pokiaľ si ho chcete užiť na sto percent, odporúčame si požičať auto na letisku a nenechať sa obmedzovať dopravou, ktoré vás nedostane všade tam, kam chcete. Jednou z najznámejších pláži na Kréte sa volá Elafonisi. Nachádza sa na juhozápadnej časti ostrova. Magnetom je najmä plytká voda, cez ktorú sa dostanete peši na blízky ostrov. Plytká voda je vhodná aj pre rodiny s deťmi, kde sa znižuje možné riziko utopenia. Piesok je čiastočne ladený do ružovej farby vďaka špecifickému piesku, ktorý sa tu nachádza. Inak sa jedná o zlatisto bielu pláž, ktorá už z diaľky pripomína raj, na ktorý ste tak dlho čakali. Keď vám vyhladne určite zájdite do lokálnych reštaurácií, ktoré vám poskytnú gastronomický zážitok, ktorý doma nenájdete. Želáme vám príjemný pobyt a šťastnú cestu!

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár