Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /  Zábava  /   Dovolenka Dubaj pre moderných a dynamických ľudí

Dovolenka Dubaj pre moderných a dynamických ľudí

Dovolenka Dubaj pre moderných a dynamických ľudí

Hľadáte miesto pre vaše letné dobrodružstvo? Relax ma viacero foriem. Závisí od typu človeka, čo preferuje. Pre staršie ročníky sa odporúčajú klasiky pri mori a poznávacie zájazdy. Ale, čo ak máte ešte celý život pred sebou a chcete si ho užiť? Vtedy nastáva priestor pre dynamické riešenia. Exotické zážitky na čele s poznaním odlišnej kultúry, a to všetko v modernom meste na morskom pobreží. Taká je dovolenka Dubaj. Vitajte vo svete ťáv, luxusných áut, bohatých šejkov, vysokých mrakodrapov, nádherných pláží a priezračného mora. Vitajte v Dubaji.

dovolenka dubaj

Nádherný Wanderlust v Dubaji

Dovolenka Dubaj – luxusná perla na Arabskom polostrove

Dubaj je známy po celom svete. Nesie si so sebou renomé jedného z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich miest. To je podporené príjmom z ťažby ropných ložísk, ktoré sa v jeho blízkosti nachádzajú. Pri takých ekonomických možnostiach niet divu, že sa dá založiť mesto uprostred ničoho. Okrem pláží je Dubaj známy aj vďaka svojim mrakodrapom, z ktorých si užijete neopakovateľné výhľady na celé mesto. Najväčšou atrakciou spomedzi nich je 828 metrový Burj Khalifa, z ktorého fotky si zverejňujú ľudia z celého sveta na sociálnych sieťach. Keď ho nenavštívite, akoby ste v Dubaji ani neboli. Dovolenka Dubaj však nie je len o výhľadoch. Užijete si tu aj návštevu miestnej zoo, ktorá sa stará o vzácne druhy zvierat.

dovolenka dubaj

Aj takýto výhľad zažijete v Dubaji

Umelý ostrov, ktorý púta turistov

Samostatnou kapitolou je umelo vytvorený ostrov Palm Islands. Ostrov je vytvorený len z piesku a kameňa a patrí medzi najhorúcejšie turistické destinácie. Navštívte večer dubajské fontány, ktoré hrajú všetkými farbami s mnohými efektmi za zvukov príjemnej hudby. Ich výtlak je až do výšky 50 poschodovej budovy. Chytať za hlavu sa budete pri návšteve miestnych obchodných stredísk, ako je napríklad Dubai Mall. Tu sa nachádza lyžiarske stredisko Ski Dubai. Aj počas extrémnych letných teplôt si tu pohodlne zalyžujete na svahu s vlastnou zjazdovkou. V Dubaji jednoducho nič nie je nemožné.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár