Home   /   Cestovanie  /   Dovolenka Bulharsko – navštívte Sofiu

Dovolenka Bulharsko – navštívte Sofiu

Dovolenka Bulharsko – navštívte Sofiu

Dnešným tipom na dovolenku je dovolenka Bulharsko, pričom si trochu predstavíme jeho hlavné mesto Sofia. Väčšina dovolenkárov, ktorí Bulharsko navštívi, mieri hlavne k moru, no máloktorí z nich sa zastavia aj v tomto krásnom, historickom meste.

Trochu geografie na začiatok

Dovolenka BulharskoHlavné a najväčšie mesto Sofia leží v západnej časti krajiny. Toto kultúrne a ekonomické centrum obýva asi 1 250 000 obyvateľov. Mesto je významné aj vďaka tomu, že leží na strategickej križovatke. Vedie cezeň cesta, ktorá spája západnú Európu s Istanbulom, spája Blízky a Stredný východ, leží na brehu Dunaja a taktiež medzi Čiernym a Jadranským morom.

Nad mestom sa týči Vitoša, najvyšší vrch z okolitých pohorí. Vitoša je skvelým miestom pre turistiku ale aj lyžovačku. Dovolenka Bulharsko v Sofii sa vám asi najviac oplatí v mesiacoch júl a august, keď domáci utekajú za vodou a teplejším počasím. Mesto a cesty sú teda prázdnejšie. Pre svoju geografickú polohu, je priemerná teplota v meste asi 20 stupňov. Preto keď sa vydáte na poznávací výlet, nebudete umierať od horúčavy.

Sofia – mesto, ktoré si zamilujete

Sofia je mesto, ktoré sa rýchlo rozvíja. Nachádza sa v ňom mnoho moderných budov, obchodné centrá. Aj napriek tomu však stále máte možnosť vidieť konské povozy či ruské Lady. Mesto je však vďaka svojej dlhej histórii plné historických budov, kostolov, ktoré sa dajú ľahko prejsť pešo, pretože väčšina z nich sa nachádza v centre. Taktiež sa tu nachádzajú zaujímavé múzeá, galérie, nádherné parky. Navštíviť môžete napríklad trhy, ktoré majú stále nádych starej tradície.

Dovolenka BulharskoMedzi najväčšie dominanty mesta patrí Chrám sv. Alexandra Nevského. Postavený bol ako pocta ruským vojakom, ktorí padli v boji pri oslobodzovaní Bulharska od tureckej nadvlády. Najstaršou budovou v meste je Rotunda sv. Juraja, schovaná v modernej zástavbe. Kostol sv. Sofie je zas najstarším ortodoxným kostolom. Exponáty z bulharskej histórie si môžete pozrieť v Národnom historickom múzeu.

V meste sa tiež nachádza množstvo zaujímavých kaviarní a reštaurácií s medzinárodnou i domácou kuchyňou, ktorú si určite zamilujete. Dovolenka Bulharsko je navyše skvelá aj vďaka tomu, že je cenovo veľmi výhodná. Tak neváhajte a choďte spoznať toto krásne mesto.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár