Home   /   Cestovanie  /  Zábava  /   Prečo cestovať do Dominikánskej republiky?

Prečo cestovať do Dominikánskej republiky?

Prečo cestovať do Dominikánskej republiky?

Na známom sústroví Veľké Antily sa nachádza jedna z najpopulárnejších karibských destinácií nesúca názov Dominikánska republika. Ostrov má nádherné možnosti a podmienky pre celoročné cestovanie a dovolenku, čoho dôkazom je  nielen veľké množstvo turistických atrakcií, ale aj niekoľko  historických  pamiatkových miest UNESCO. Pre vtedajší svet bol ostrov objavený už v roku 1492 Krištofom Kolumbusom a mesto Santo Domingo bolo založené v roku 1496. Na území dnešnej Dominikánskej republiky vznikla prvá španielska kolónia, prvá univerzita a nemocnica v tzv. Novom svete

dominikánska republika

Dominikánska republika vás očarí svojou nádhernou prírodou.

Dominikánska republika má vlhké tropické podnebie

Dominikánska republika leží na východe ostrova Hispaniola. Väčšina územia Dominikánskej republiky je pokrytá horskými pásmami a lesnými porastami.. Najvyššia hora s názvom Pico Duarte je vysoká 3087 m, najnižším bodom je jazero Enriquillo, ktoré leží pod hladinou mora.  Priemerné teploty sa pohybujú od 16 do 30 °C. Úradným jazykom je španielčina, ale dá sa tu ľahko dohovoriť aj po anglicky. Návštevníci môžu navštíviť turistické strediská, ale aj hlavné mesto Santo Domingo. Táto krajina je absolútne bezpečná pre turistov a budete prekvapení ich priateľským a ústretovým správaním.

Čo môžete očakávať od takejto dovolenky?

V Dominikánskej republike zažijete tú pravú exotiku, krištáľovo modré a priezračné more, biele pláže, krásnu prírodu najmä v podobe kokosových paliem. Môžete stráviť príjemné chvíle v reálnych trópoch. Existuje tu mnoho luxusných hotelov, ktoré vám poskytnú maximálny komfort. Okrem krásnych pláží ponúka táto krajina aj športové a kultúrne aktivity. Je tu veľký počet národných parkov a prírodných rezervácií. Počas dovolenky v Dominikánskej republike  si môžete okrem pláži vychutnať aj  jaskyne s indiánskymi kresbami, krasové rybníky, púštne duny a tropické lesy.

dominikánska republika1

Dominikánska republika a jej krásne vodopády.

Neodolateľný Karibik v podobe Dominikánskej republiky

Keďže táto krajina je v tropickom pásme, je tu teda vhodná dovolenka tak v lete ako aj v zime. Ideálne je využiť tzv. super last minute ponuky cestoviek, musíte však byť pripravení vycestovať na dovolenku do Dominikánskej republiky za pár dní.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár