Home   /   Bývanie  /  Produkty  /   Digestor viac než prvok nábytku v kuchyni

Digestor viac než prvok nábytku v kuchyni

Digestor viac než prvok nábytku v kuchyni

Tvorivý proces začína víziou, určitým pohľadom, ktorý dokáže obrátiť normálnosť. Digestor v kuchyni priľne k stene ako maľba a mení sa unikátny objekt s dôležitou funkčnosťou a atraktívnym dizajnom. Digestor ohromuje, že dokáže premieňať jednoduché spotrebiče na niečo prekvapujúce, originálne a samozrejme plne funkčné súčasne. Viete si predstaviť, že by vo Vašej kuchyni chýbal digestor? V dnešnej dobe asi nie, kuchyňa bez digestora to by bolo ako človek bez topánok. Nároky na digestor sú dnes vysoké. Popredný svetový výrobcovia digestorov ELICA, FRANKE, AIRFORCE, GUZZANTI, MORA, BEKO, SIRVERLINE sa zameriavajú a kladu dôraz pri výrobe digestorov na kvalitu, ktorá ide ruku v ruke s funkčnosťou, spoľahlivosťou, dizajnom a inováciou.

digestor

Digestor má už dnes úplne iný vzhľad ako v minulosti

Ako vybrať správny digestor

Digestor v kuchyni odvádza vône a pary, ktoré vznikajú pri varení a príprave jedál. Každý odsávač zvyčajne disponuje v možnosťami nastavenia niekoľkých stupňov ventilátora. Tie najnižšie stupne sú určené na použitie pri varení, ktoré vyvoláva len slabú vôňu, tie vyššie stupne sú určené pre použitie varenia, kde vzniká silná vôňa, ako napríklad pri vysmážaní. Digestor pri odsávaní chráni aj čistotu stien a šetrí nábytok. Je preto dobré, aby pri voľbe digestora sa prihliadalo aj na jeho parametre výkonnosti. Veď predsa nechceli by sme si dať do kuchyne hlučné „lietadlo“.

digestor

Digestor v dnesšnej dobe kuchyňu skrášľuje a modernizuje

Inštalácia digestora v kuchyni

Dôležitým kritériom pri výbere digestora je jeho umiestnenie a samotná inštalácia. Inštalácia digestora môže byť na stenu (tu sa používajú rôzne typy digestorov ako podstavný, komínový, rohový a výsuvný ) alebo inštalácia digestora na strop (ostrovčekové, výsuvné digestory). Pri inštalácii je dôležité kritérium aj spôsob prevádzky odsávača, teda spracovanie odvetrávaného vzduchu. Komínové digestory odvádzajú odsávaný vzduch do exteriéru, pričom digestory s recirkuláciou čistia odsávaný vzduch pomocou filtrov a vracajú ho späť do miestnosti. Dnes sú digestory vybavené aj s integrovaným osvetlením, čo zabezpečuje v kuchyni komfortnú a pohodlnú prácu na pracovnej doske. Spojenie všetkých týchto vlastností digestora ukazuje, že digestor je spotrebič, ktorý v každej kuchyni má nenahraditeľné miesto.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár