Home   /   Bývanie  /  Produkty  /   Digestor a jeho ostatné funkcie

Digestor a jeho ostatné funkcie

Digestor a jeho ostatné funkcie

Hoci na to častokrát zabúdame, digestor nemá len odsávaciu a filtračnú funkciu. Prináša do našeho pobytu v kuchyni omnoho viac praktickosti, než si vôbec uvedomujeme. Áno, primárne tento spotrebič kupujeme preto, aby sa po varení všetky tie aromatické zápachy vytratili do stratena. Lenže, to nie je všetko. Digestor nie je nôž, ktorý len tak schováte do šuflíka, ale patrí a je súčasťou kuchynského nábytku. Zvlášť pre odsávače platí, že sú kvôli svojej veľkosti viditeľné, a môžeme povedať, že majú v kuchyni jedno z dominantných postavení. O akúže to vedľajšiu funkciu sa jedná? Estetickú.

digestor

Digestor – zaujímavý tvar

Digestor a estetická funkcia

Ako sme avizovali, digestor si v kuchyni okrem praktickej funkcie plní aj tú estetickú. Nič nie je na pohľad horšie než si zakúpiť digestor, ktorý bije do očí tým negatívnym spôsobom. Ako každý iný spotrebič a kus nábytku, rovnako aj odsávače kupujeme s vedomím, že je potrebné ich prispôsobiť svojim vzhľadom i veľkosťou ostatným častiam kuchyne. Hlavnými atribútmi sú farba a materiál. Digestory sa vyrábajú z hliníka, alebo aj nehrdzavejúcej ocele. Niektoré sú vyrobené z lakovaného plechu. Najčastejšie sú farby biela, čierna a odtiene hnedej. To však neznamená, že nenájdete na trhu aj exotickejšie farby, ktoré budú do vašej živej kuchyne sedieť omnoho lepšie než spomenuté klasiky.

digestor

Vintage digestor

Osvetlenie digestora prináša praktickú aj estetickú funkciu

Hoci na prvé zamyslenie nám to až tak nepripadá, ale osvetlenie odsávača má čo dočinenia s dizajnom. Najnovšie modely digestorov sú vybavené LED osvetlením. Tento typ svetla poskytuje skvelé osvetlenie varnej dosky a pracovnej dosky v jej okolí. LED umožňuje šetrenie energie a je najvernejšou náhradou prirodzeného denného svetla. Rozumne umiestnené LED diódy dokážu plniť svoju estetickú funkciu na 100%. Z praktického hľadiska prináša vhodné osvetlenie digestora zvýšenú bezpečnosť pri varení a príprave surovín. Zíde sa najmä počas zimný mesiacov, kedy je vo večerných hodinách denné svetlo už minulosťou. Pri výbere preto nezabúdajte aj na sekundárne funkcie digestorov, pretože na všetkom záleží.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár