Home   /   Móda  /  Najlepšie články  /   Detská zimná obuv nielen do snehu

Detská zimná obuv nielen do snehu

Detská zimná obuv nielen do snehu

Detské zimné topánky by mali byť hlavne nepremokavé. Obuv vhodná do meniaceho sa sychravého a chladného počasia.. Na trhu s detskou obuvou je široký výber detskej zimnej obuvi. Či už je to detská zimná obuv  s membránou GoreTex, o niečo lacnejšie modely s inými vodeodolnými membránami alebo aj klasická kožená detská zimná obuv s charakteristickou kožušinkou. Alebo aj obľúbené detské snehule a dievčenské čižmičky na zimu.

Detská zimná obuv

Topánky na zimu treba vyberať naozaj dôkladne.

Rád ako vyberať je až až

Zimná obuv by nás mala v mrazivých podmienkach hriať, v snehu a daždi by mala odolávať vlhkosti a nakoniec by nám mala aj dobre sedieť na nohách. A dvojnásobne to platí o našich najmenších a najzraniteľnejších. Ako teda vyberať a spoznať kvalitnú zimnú obuv? Aké kritéria by mala detská zimná obuv spĺňať a pre aký druh sa rozhodnúť?

Ako vyberať detskú zimnú obuv

Pri výbere detských zimných topánok je najdôležitejšie si dobre rozmyslieť, na čo ich bude dieťa používať. Je rozdiel či pre dieťa zháňame obuv na cestu do škôlky či krátke výlety do hôr, alebo na sánkovanie či zimnú turistiku. Alebo uprednostňujeme obuv  univerzálnu, ktorá dieťaťu poslúži na všetky zimné činnosti. Pre cesty do škôlky väčšinou volíme obuv z kožušinkou, na sánkovanie sú najlepšie snehule, zatiaľ čo pre zimné výlety zase nepremokavá detská zimná obuv s membránou. Kvalitné detské zimné topánky nie sú lacné, a preto sa oplatí jednotlivé typy a modely vopred porovnať a hlavne dieťaťu topánky dôkladne vyskúšať.

Detské zimné topánky

A aby mali nôžky v teple a suchu za každých okolností.

Dážď, sneh, poľadovica

Dlhé a sychravé zimné obdobie kladie na detskú obuv vysoké nároky. Často aj v priebehu dňa  dochádza k výkyvom teplôt a striedaniu poveternostných podmienok. Keď mrzne, musí topánka udržať detskú nohu v teple.  Keď sa oteplí a vonkajšia teplota  je dosť  nad nulou, nesmie byť dieťaťu v topánke horúco, aby sa noha príliš nepotila.  Dážď, poľadovica, sneh, brečka. S tým všetkým sa musí kvalitná detská zimná obuv vedieť vysporiadať.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár