Home   /   Móda  /   Detská obuv pre prvé krôčiky

Detská obuv pre prvé krôčiky

Detská obuv pre prvé krôčiky

Obdobie kedy naše deti urobia svoje prvé kroky je pre nás rodičov nezabudnuteľné, no zároveň s ním prichádza aj povinnosť zadovážiť drobcovi jeho prvé topánky. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako jednoduchá úloha, no keď uvidíte tú pestrú ponuku topánok v obchodoch, ľahko sa vám z toho zatočí hlava. Výber je skutočne bohatý, treba si však uvedomiť, že veľká časť topánok je pomerne nekvalitná a teda úplne nevhodná pre tak malé nôžky. Detská obuv by totiž nemala brániť detskému chodidlu v jeho raste a vývine, preto je nesmierne dôležité najmä to z akého materiálu je vyrobená, ale aj aká široká je a podobne.

Detská obuv

Krásne sandálky v pastelových farbách

Detská obuv – najlepšia je chôdza na boso!

Veľkou chybou, ktorú rodičia robia, je to, že svojmu dieťaťu dávajú na nôžky topánky okamžite po tom ako urobí svoje prvé kroky a poniektorí dokonca ešte aj predtým – v rámci tréningu. Budete prekvapení, ale deti by na nohám nemali mať absolútne nič a to až dovtedy, kým si dokonale neosvoja techniku chôdze. Úplne si vystačia s bosými nôžkami či ponožkami alebo nanajvýš tak s kvalitnými koženými capačkami. Až po nejakom čase mu môžete zadovážiť jeho prvé topánky, ktoré by však nemali byť ani príliš tvrdé ani priťažké. O tom, ako by mala vyzerať kvalitná detská obuv a čo všetko by mala spĺňať sa neustále polemizuje, no jedno je isté. Detská obuv musí byť predovšetkým dokonale pohodlná!

detská obuv1

Capačky pre pohodlnú chôdzu dieťaťa

Detská obuv – nezabudnite na nadmerok!

Či už svojmu dieťaťu kupujete zimné čižmy, detské tenisky alebo sandálky na letnú dovolenku, potrebujete vedieť najmä správnu veľkosť. Uvedomte si, že každý predajca má iné číslovanie, preto sa môže stať, že niekde dieťaťu sadne číslo 27, inde 28 či dokonca viac. Orientovať by ste sa nemali ani tak okolo číslovania ako okolo reálnych centimetrov a teda dĺžky a šírky detského chodidla. K tomu číslu sa dostanete veľmi jednoducho a to tak, že sa dieťa postaví na papier a vy mu iba obkreslíte obrys chodidla a následne zmeriate dĺžku, ale aj šírku. Nesmierne dôležité je ale prirátať k tomu potrebný nadmerok. Detská noha totiž veľmi rýchlo rastie a preto v topánke potrebuje dostatok miesta na rast a vývin – minimálny nadmerok je 0,7cm, ideálny až 1cm a v zimných topánkach dokonca o niečo viac.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár