Home   /   Najlepšie články  /  Voľný čas  /  Bývanie  /   Dekoračné taniere sa vracajú domov

Dekoračné taniere sa vracajú domov

Dekoračné taniere sa vracajú domov

Rôzne typy, nielen vintage a retro tanierov, sa objavujú stále častejšie ako vhodná dekorácia na stenách našich izieb. Dekoračné taniere vytvárajú v súčasnom bytovom interiéri výrazný dekoratívny interiérový prvok. Taniere ako dekorácia na stenu sa vracajú do našich obydlí. Vždy boli a aj dnes môžu byť zavesené taniere vhodným prvkom pre skrášlenie Vašej kuchyne, jedálne alebo obývacej izby spojenej s jedálenským kútom. Asi najnovším trendom sú tematicky zladené dekoračné taniere v čiernobielom prevedení, ktorých motívy spolu navzájom určitým spôsobom korešpondujú. Objavujú sa aj pokusy o vytvorenie rodokmeňa s pomocou tanierov rôznych veľkostí aj s fotkami našich predkov.

dekoračné taniere

Rôzne motívy a štýly dodajú Vášmu domovu šmrnc.

Dekoračné taniere s rôznymi motívmi

Obľúbené sú dekoračné taniere s portrétmi alebo so zvieracími motívmi. Výsledné aranžmán mnohých tanierov s podobnými vzormi potom na pohľad tak trochu pripomína obraz a v interiéri má aj rovnakú dekoratívnu funkciu. Ak nemáte taniere s podobnými motívmi alebo tematikou, môžete skúsiť vytvoriť ich farebné zladenie. Rôzne tóny jednej farby vytvoria na stene zaujímavú mozaiku, ktorá bude veľmi pôsobivá. Ďalšou možnosťou, ako dekoračné taniere zladiť podľa trendov, je ich umiestnenie na kontrastnú stenu. Voľte pokojne výraznejšiu farebnosť. Pokiaľ chcete mať výzdobu v súlade s trendmi, skúste napríklad tmavofialový odtieň. Stena, na ktorej budú taniere zavesené, môže byť tiež dekorovaná tapetou s motívom rôznych materiálov. Takýmito motívmi môže byť hoci aj mramor alebo drevo.

dekoračné taniere

Pestrosť dekoračných tanierov je nekonečná.

Tanier ako hodiny, obrázok alebo vešiak

Možno, že vo svojej komore objavíte starší tanier a hneď Vám napadne, že by sa dal vhodne upraviť a využiť ako dekorácia. Trocha ho prizdobiť, nalepiť nejakú fotku či dekoráciu, urobiť vhodný rámček. A zavesiť ho už ako dekoračný tanier niekde na stenu vášho bytu. Na steny môžete využiť rôzne taniere, ktoré máte doma po jednom kuse. Prikúpiť ďalšie kúsky potom môžete v rôznych bazároch a v starožitníctve. Využite dekoračné taniere od súčasných dizajnérov na ich doplnenie a uvidíte, že efekt bude oveľa príťažlivejší a originálnejší.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár