Home   /   Móda  /  Najlepšie články  /   Dámske gumáky musia byť v prvom rade funkčné

Dámske gumáky musia byť v prvom rade funkčné

Dámske gumáky musia byť v prvom rade funkčné

Dámske gumáky už v súčasnosti nie sú len typom obuvi, ktorá sa hodí len ako pracovná obuv na stavby a záhradné práce, napr. kosenie trávnika, prípadne na umývanie auta či potulky lesom a zber húb alebo rybárčenie. Dnes už nájdete na pultoch obchodov aj v ponukách e-shopov gumáky, ktoré majú svoju eleganciu a štýl, takže v nich bez obáv môžete vyraziť aj do mesta na nákupy alebo do práce. Treba si však uvedomiť, že nech sú dámske gumáky akokoľvek štýlové a moderné, stále sú to predovšetkým gumáky. Sú určené na nosenie do dažďa a nie je správne ich používať bežne aj v priaznivom počasí len ako imidžovú záležitosť. Uznajte, že gumáky obuté počas suchého či dokonca slnečného dňa pôsobia naozaj komicky, no predovšetkým takéto pravidelné nosenie gumákov chodidlám vôbec neprospieva. Keďže ide o nepriedušnú obuv, v ktorej sa nohy zvyknú zapariť, môžu následne vznikať nepríjemné plesňové ochorenia chodidiel. Takže je určite vhodnejšie nosiť dámske gumáky len na účel, pre ktorý boli určené.

dámske gumáky

Stále častejšie vidíme dámske gumáky súčasťou bežného mestského outfitu

Funkčné a spoľahlivé

Dámske gumáky boli vyrobené, aby naše nohy ochránili pred vlhkosťou, dažďom, blatom a premočením. Preto by táto obuv mala byť v prvom rade naozaj dokonale funkčná – vodotesná, kvalitná a spoľahlivá a až na druhom mieste je potom dizajn, móda či štýl. Oplatí sa investovať do gumákov vybavených kvalitnou stielkou, ktorá je pre klenbu chodidla nielen pohodlnejšia, ale z lekárskeho hľadiska aj oveľa vhodnejšia.

dámske gumáy

Gumáky na vysokom podpätku sú novým hitom!

Dámske gumáky – aby ste ani vy nezabudli, aké to je opäť skákať po mlákach

Gumáky ako detská obuv sú mimoriadne obľúbené a tiež praktické, pretože deti priam milujú a vyhľadávajú každú malú či väčšiu mláku a s radosťou do nej okamžite skočia. Gumáky vám umožnia užívať si tieto malé radosti spolu s nimi, napr. cestou zo škôlky a vy aspoň nezabudnete, aké úžasné bolo v detstve skákať po mlákach a verte, že aj deti z toho budú mať ohromnú radosť… Určite väčšiu, ako keď ich musíte neustále okrikovať a upozorňovať, aby to nerobili.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár