Home   /   Cestovanie  /   Bulharsko last minute – lacná dovolenka pri Čiernom mori

Bulharsko last minute – lacná dovolenka pri Čiernom mori

Bulharsko last minute – lacná dovolenka pri Čiernom mori

Nebavia vás nekonečné zápchy na diaľnici cestou na dovolenku do Chorvátska? To asi nikoho. Chorvátsko je pre Slovákov a Čechov natoľko populárnou dovolenkovou destináciou, že sa miestna situácia zhoršuje. Dvíhajú sa ceny a pláže sú preplnené. Preto ak hľadáte letnú dovolenku pri mori, ktoré má podobné cenové parametre, určite odporúčame zvážiť Bulharsko last minute. Tento štát sa nachádza na balkánskom polostrove a jeho časť obmýva Čierne more. Obávate sa jazykovej bariéry? Nemusíte. Bulhari sú Slovania, a to značí, že sa bez problémov dohovoríte, nakoľko naše jazyky sú si podobné.

Bulharsko last minute

Ani vlnka

Bulharsko last minute – kvalita za lacný peniaz

Zatiaľ čo Chorvátsko začína byť stále menej atraktívne a drahšie, v Bulharsku na takýto problém nenarazíte. Bulhari ponúkajú aj o 20-30% lacnejšie ubytovanie než by ste za rovnaký štandard utratili v iných krajinách. Na strave a potravinách ušetríte v priemere až 20%. Posledné roky sa niesli v znamení výrazného rozmachu stavieb, čo sa premietlo do rozšírenia ponuky ubytovacích zariadení. Od luxusných apartmánov až po hotely najnižších cenových úrovní. Práve z dôvodu veľkej konkurencie môžete natrafiť na fakt skvelé ponuky. Vďaka Bulharsko last minute môžete ušetriť podstatne viac.

Bulharsko last minute

Množstvo krásnych miest

Neničte si nervy v aute, choďte letecky

Do mesta Burgas sa dá odletieť aj priamo z Bratislavy, alebo z Košíc. Táto preprava je naozaj frekventovaná a denne vám, aj vašej batožine lietadlo poletí niekoľko krát. Burgas je známe letovisko, kde si môžete užiť aj nádherné prírodné jazerá. Pre Bulharsko sú typické kulinárske špeciality, ktoré sa skladajú zo zeleniny, čerstvých rýb na viacero spôsobov. Nezabudnite ochutnať lokálny biely jogurt a lokálne syry. Pri slnečnom počasí vám príde vhod šopský šalát, alebo rybia polievka. Ak neviete čo vziať svojim priateľom ako pozornosť z dovolenky, určite si spomeňte na chalvu, sladkú cukrovinku, ktorá je typická pre oblasť Bulharska, Turecka, či Ruska. Na dovolenke v Bulharsku sa vám dostane z každého rožku trošku. Počnúc krásnou prírodou, príjemnými teplotami, až po skvelú kuchyňu a zvyšujúci sa štandard služieb. Stačí si len vybrať letovisko a pobaliť kufre. Šťastnú cestu!

Bulharsko last minute

Priezračná voda

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár